فرماندارمیبد خبر داد:

زیلومیبد در آستانه جهانی شدن


فرماندار میبد گفت: امروز آوازه زیلو به‌عنوان فرش سالم و بهداشتی در سطح کشور پیچیده است و در حال طی کردن مراحل جهانی‌شدن قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، چهارمین جلسه شورای برنامه‌ریزی شهر ملی زیلو شهرستان با حضور"حسین فلاح" فرماندار، "علیرضا ابوالحسنی" معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری و جمعی از مسئولین در سالن اندیشه فرمانداری برگزار شد.

فرماندار میبد در این جلسه گفت: امروز آوازه زیلو به‌عنوان فرش سالم و بهداشتی در سطح کشور پیچیده است و در حال طی کردن مراحل جهانی‌شدن قرار دارد که این مرهون تلاش‌های نسل احیاگر این میراث منحصربه‌فرد و مسئولین دلسوز در شهرستان میبد است.

حسین فلاح بابیان اینکه فرهنگ و تاریخ میبد را باید با زیلو به جهان معرفی کنیم گفت: رونق این صنعت در شهرستان میبد، به معنای رونق صنعت گردشگری و توریستی و اقتصاد پایدار است.

فلاح با تأکید بر تأمین زمینه‌های لازم برای تحقق این امر، ایجاد کارگاه بزرگ زیلوبافی با حداقل 30 دار زیلو تا پایان مهرماه امسال گفت: طراحی و نصب انواع کتیبه‌های سفالی نقش برجسته زیلو، طراحی نقوش و ترسیم مراحل تولید زیلو روی کاشی و سرامیک، طراحی المان‌های مرتبط در رشته زیلوبافی در دانشگاه میبد، نام‌گذاری یکی از میدان‌های شهرستان به نام زیلو و چاپ تمبر با نقوش زیلو تا پایان مهرماه از برنامه‌های این شورا است.


آدرس کوتاه :