زنگ احسان و نیکوکاری در مدارس میبد نواخته شد


همزمان با سراسر کشور زنگ احسان و نیکوکاری با حضور سرپرست معاونت فرمانداری میبد، مسئول دفتر امام‌جمعه و جمعی از مسئولین ادارات این شهرستان به‌صورت نمادین در آموزشگاه پسرانه گلشن نواخته شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، در این مراسم مسئولین و دانش آموزان، کمک‌های نقدی خود را به صندوق نیکوکاری انداختند.

حسین زین‌الدینی مدیر کمیته امداد امام خمینی رحمه‌الله علیه میبد گفت: یکی از برنامه‌های خوب در سطح کشور در روزهای پایان سال برگزاری جشن احسان و نیکوکاری باهدف ترویج این فرهنگ اسلامی و کمک به افراد بی‌بضاعت است.

زین‌الدینی بابیان اینکه این جشن از امروز در مدارس، فردا در سطح شهرستان و جمعه در میعادگاه‌های نماز جمعه برگزارمی شود افزود: در شهرستان میبد 170 پایگاه برای جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیر نقدی مردم پیش‌بینی‌شده است.

وی خاطرنشان کرد:18 هزار پاکت در مدارس شهرستان میبد و هزار پاکت در پیش‌دبستان‌ها و مهدکودک‌ها بین دانش آموزان و کودکان توزیع‌شده است تا این کمک‌ها جمع‌آوری و از طریق مدیران بین دانش آموزان و کودکان نیازمند توزیع شود.

مدیر کمیته امداد میبد گفت: سال گذشته در سطح مدارس 33 میلیون و در سطح شهرستان 80 میلیون جمع‌آوری شد که بین دانش آموزان و خانواده‌های نیازمند توزیع شد.

محسن موحدی فرد مدیر آموزش‌وپرورش میبد هم در این مراسم با اشاره به جمعیت 21 هزارنفری دانش‌آموز شهرستان میبد گفت: از این تعداد 460 دانش‌آموزی یتیم داریم که 262 نفر این ایتام ازنظر مالی بی‌بضاعت هستند.

موحدی فرد افزود: همچنین 2 هزار و 600 دانش‌آموز هم از نظرمالی آسیب‌پذیرند که نیاز به حمایت دارند.

وی خاطرنشان کرد: در بین دانش آموزان شهرستان میبد 140 دانش‌آموزی بی‌بضاعت طلاق،46 دانش‌آموز زندانی بی‌بضاعت هم وجود دارد که نیازمند کمک و حمایت هستند.


آدرس کوتاه :