مدیر صندوق کارآفرینی استان در نشست با فرماندارمیبد:

زمینه اشتغال 74 نفر درزمینهٔ زیلو در شهرستان میبد فراهم‌شده است


مدیر صندوق کارآفرینی امید استان در نشست با فرماندارمیبد گفت: صندوق کارآفرینی امید وظیفه‌اش حمایت از اشتغال‌های خرد و صنایع‌دستی است که با جهانی‌شدن زیلو در شهرستان میبد زمینه اشتغال 74 نفر درزمینهٔ زیلو درمیبد را فراهم نموده است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، مدیر صندوق کارآفرینی امید استان در نشست با فرماندارمیبد گفت: با پی گیری فرماندارمیبد و تشکیل کارگروه زیلو و شناسایی کارگاه‌ها و افرادی که توانایی زیلوبافی داشتند؛ توانستیم 50 میلیارد ریال بودجه به این شهرستان، امسال و سال 99 از تهران بگیریم.

محمد امامی گفت: امسال 73 طرح برای دریافت تسهیلات درزمینهٔ زیلو به صندوق کارآفرینی امید در شهرستان میبد معرفی شد که به 35 طرح تاکنون تسهیلات پرداخت‌شده است.

امامی تصریح کرد: از تسهیلاتی که پرداخت‌شده است تعداد 7 کارگاه وجود دارد که بیشتر جنبه آموزشی دارند و علاقه‌مندان به زیلوبافی را در این کارگاه‌ها آموزش می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: به دلیل استقبال مردم و گرایش بیشتر آن‌ها به زیلوبافی و همچنین رونق بازار این هنر صنعت درمیبد اشتغال خوبی صورت گرفته است.

مدیر صندوق کارآفرینی امید استان گفت: از 2 ونیم میلیارد تومان بودجه امسال تاکنون 10 میلیارد و 50 میلیون ریال تسهیلات درزمینهٔ زیلوبافی در شهرستان میبد به متقاضیان پرداخت‌شده است و تا پایان امسال، مابقی بودجه 2 ونیم میلیارد تومان را که برای امسال در نظر گرفته‌شده است به افراد پرداخت می‌کنیم.

وی افزود: در حال حاضر زمینه اشتغال 74 نفر درزمینهٔ زیلو در شهرستان میبد فراهم‌شده است.

امامی ورود به بحث طراحی و بسته‌بندی زیلو را از برنامه‌های این صندوق عنوان کرد و گفت: ازآنجاکه رویکرد استان و شهرستان میبد در بحث هنر صنعت زیلو، صادرات این محصول به خارج از کشور است صندوق در نظر دارد از شرکت‌ها و مؤسسات طراحی و بسته‌بندی که قرار است راه‌اندازی شود با پرداخت تسهیلات حمایت کند.


آدرس کوتاه :