رونمایی از کتاب ممدیزدی درمیبد


با حضور آیت‌الله اعرافی امام‌جمعه، فرماندارمیبد و جمعی از مسئولین از کتاب ممدیزدی درمیبد رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، تنها دو تا پتوی کهنه داشتیم که وقت خوابیدن، یکی را زیرمان پهن می‌کردیم و دایره‌وار به حالت سجده روی آن خم می‌شدیم و پتوی دیگر را به پشتمان می‌انداختیم بااین‌حال بازهم نصف کمرمان از پتو بیرون می‌زد این بخشی از کتاب خاطرات ممدیزدی در طول 8 سال اسارت در اردوگاه‌های عراق است.

کتابی که حجت‌الاسلام یوسف صدرالدین آن را به رشته تحریر درآورده و در سالروز فتح خرمشهر از آن رونمایی شد.

آیت‌الله اعرافی امام‌جمعه میبد در این مراسم گفت: بسیاری از اسناد انقلاب و 8 سال دفاع مقدس در سینه‌ها ثبت‌شده است که تبدیل آن به مکتوب و انتقال آن به نسل‌های امروزی بهترین خدمت به کشور است.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور تصریح کرد: امیدواریم نگارش این کتاب جهشی در ثبت خاطرات آزادگان، جانبازان و رزمندگان و چهره‌های بزرگ دفاع مقدس باشد.

آیت‌الله اعرافی گفت: درخشش اقتدار ایران، نتیجه انقلاب است و خانواده‌های شهدا و کسانی که در 8 سال دفاع مقدس ایثار و مجاهدت کردند چشم‌وچراغ هستند.

هشت سال اسارت رزمنده هفده‌ساله میبدی حاج محمد دهقانی که در اردوگاه‌های یک و دو رمادی عراق با تلخ و شیرینی‌هایی سپری‌شده است.

این کتاب حالا در هزار نسخه از سوی انتشارات پیام آزادگان به چاپ رسیده و قرار است در سطح کشور توزیع شود.

صدرالدین گفت: نکته برجسته خاطرات این رزمنده هفده‌ساله میبد در 8 سال اسارت دیدار و مراوداتش با آن 23 نفر است.

مهدی طهانیان و احمد یوسف زاده که دراستخبارات عراق باوجود خفقان شدید با جسارت و شجاعت به دنبال حفظ ارزش‌های اسلام و انقلاب بودند.

حاج محمد دهقانی فیروزآبادی می‌گوید: ممدیزدی من هستم اسم مستعاری که در اسارت به من می‌گفتند.

وی افزود: موقعی که اسیرشدم و مرا به اردوگاه یک رمادی بردند و ازآنجاکه در این اردوگاه تنها یزدی من بودم؛ یک زنجانی که با لحظه شیرین یزدی آشنا بودمی گفت: تا از موقعیت جدید ایران از او سؤال کنیم.


آدرس کوتاه :