رونمایی از دو کتاب کودک در باب زیلو

در نشست مشترک زیلوبافان میبد با ارزیابان شورای جهانی صنایع‌دستی که با حضور مسئولین ادارات شهرستان میبد برگزار شد؛ از 2 جلد کتاب کودک با موضوع "زیلو" در قالب شعر، تألیف آقای احمد عبدالتاجدینی و "زیلوی میبد" درقالب داستان، تألیف سرکارخانم زینب عبدالتاجدینی در باب زیلو رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، در نشست مشترک زیلوبافان میبد با ارزیابان شورای جهانی صنایع‌دستی که با حضور مسئولین ادارات شهرستان میبد برگزار شد؛ از 2 جلد کتاب کودک با موضوع "زیلو" در قالب شعر، تألیف آقای احمد عبدالتاجدینی و "زیلوی میبد" درقالب داستان، تألیف سرکارخانم زینب عبدالتاجدینی در باب زیلو رونمایی شد.

این دو جلد کتاب یکی به موضوع نحوه تهیه مواد اولیه و رنگرزی و بافت زیلو و دیگری به توصیف این دست‌باف ارزشمند در قالب شعر پرداخته است.

فرماندارمیبد در این جلسه با قدردانی از همه مسئولین و دست‌اندرکاران، آماده‌سازی شهرستان میبد برای حضور ارزیابان بین‌المللی زیلو گفت: ارزیابان شورای جهانی صنایع‌دستی، طی دو روز با حضور در شرکت تعاونی زیلوبافان و کارگاه‌های تولیدی زیلو به‌وضوح عشق و علاقه و پویایی مردم میبد را نسبت به این هنر صنعت منحصربه‌فرد دیدند.

حسین فلاح افزود: امیدواریم با ارائه گزارشی جامع از هنرنمایی زیلوبافان میبد در شورای جهانی صنایع‌دستی، و ثبت جهانی این دست‌باف ارزشمند، زیلو به جایگاه واقعی خود برسد و شاهد رونق اقتصادی و حفظ این میراث خود و معرفی آن در جهان باشیم.