فرماندارمیبد:

روشنایی روستای هودر از طریق پنل خورشیدی تأمین می‌شود


فرماندارمیبد در بازدید از روستای هودر گفت: روشنایی روستای هودر از طریق پنل خورشیدی تأمین می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، در دل کوه‌های خشک و بی‌آب‌وعلف به سمت غرب شهرستان میبد که حرکت کنی در 40 کیلومتری آن به روستایی برمی‌خوری که 7 خانوار بیشتر در آن سکونت ندارند.

روستای محصور در میان کوه‌های سر به فلک کشیده‌ای که تنها راه معیشتشان آن‌هم به‌صورت محدود دام‌پروری است.

اما اگر ظرفیت‌های روستایی را از مبانی تحقق اقتصاد مقاومتی به شمار آریم باید تأمین حداقل‌ها را در زیرساخت‌های زندگی در این روستا که آب، برق، گاز و مخابرات و جاده است فراهم کرد.

حالا حسین فلاح فرماندارمیبد به همراه بخشدار بفروئیه با حضور در روستای هودربه پای درد و دل‌های این روستائیان نشستند.

در این جلسه 2 ساعته مردم روستای هودر برق‌رسانی، گازرسانی، احداث جاده، مشکلات آموزشی به دلیل فاصله زیاد و صعب‌العبور بودن مسیر روستا برای دانش آموزان و عدم سرویس‌های عمومی را از مشکلات عمده این روستا برشمردند.

ازآنجاکه روستاها از دیرباز مولد تولید و کشاورزی و از ارکان مهم رشد اقتصادی و خودکفایی به شمار می‌رود به نظر می‌رسد تنها راه ادامه حیات روستاها و رونق کشاورزی و اقتصاد و جلوگیری از مهاجرت‌های بی‌رویه، خدمات‌رسانی به روستاهاست.

حسین فلاح فرماندارمیبد هم بعد از شنیدن مسائل و مشکلات مردم روستای هودر گفت: در حال حاضر به علت مشکلات اعتباری کار چندان بزرگی را برای این روستا نمی‌توان انجام داد.

فلاح افزود: اما برای رفع مشکل روشنایی این روستا می‌توانیم از پنل های خورشیدی استفاده کرد که این کار را در دستور کار شهرستان قرار می‌دهیم.


آدرس کوتاه :