روستائیان با مشکل سبک زندگی غیرفعال مواجه‌اند


مدیرکل توسعه ورزش روستایی و عشایری وزارت ورزش و جوانان از خانه‌های ورزشی روستای جهان‌آباد، مهرآباد،حجت آباد و محمدآباد از توابع بخش مرکزی شهرستان میبد به همراه معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندار و بخشدار مرکزی میبد بازدید نمود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، مدیرکل توسعه ورزش روستایی و عشایری کشور در این بازدیدها برای تأمین تجهیزات و امکانات ورزشی این خانه‌های روستایی قول مساعد داد.

رضا حجتی گفت: هدف ما از این سفر و بازدید از اماکن روستایی استان یزد این است که به تجهیز اماکن ورزشی و تأمین نیازهای ورزشی روستائیان کمک کنیم تا نوجوانان و جوانان در مناطق روستایی به سمت ورزش ترغیب شوند.

مدیرکل توسعه ورزش روستایی و عشایری کشور ورزش را ضامن سلامت جسمی روحی و روانی خواند و افزود: باید راهکاری را پیدا کنیم که روستائیان را به‌روزش مستمر، منظم و صحیح که می‌تواند ضامن سلامت جسمی و روحی و روانی مردم ما باشد تشویق کنیم.

وی تصریح کرد: روستائیان هم مثل مردم طبقات شهرنشین با مشکل سبک زندگی غیرفعال مواجه‌اند و باید این سبک زندگی به سبک زندگی فعال تغییر پیدا کند.

مدیرکل توسعه ورزش روستایی و عشایری کشور گفت: هدف وزارت ورزش این است که با کمک‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری به مردم، برای اینکه بیشتر و بهتر ورزش کنند کمک کند تا سلامت جسمی، روانی و شورونشاط اجتماعی در سطح جامعه افت پیدا نکند و در حد متعادل و معقولی وجود داشته باشد.


آدرس کوتاه :