معاون پژوهش برنامه‌ریزی و نظارت سازمان صداوسیما:

روزآمد کردن میراث فرهنگی در حوزه کارآفرینی و اشتغال کمک می‌کند


معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و نظارت سازمان صداوسیما در یک سفر کوتاه از ظرفیت‌های فرهنگی و تاریخی شهرستان میبد بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، در این سفر که دکتر پهلوانیان مدیرکل صداوسیمای مرکز استان و سرپرست معاونت فرمانداری میبد هم حضور داشتند؛ دکتر حسین رضی از نارین قلعه، یخچال خشتی، مجموعه کاروانسرای شاه‌عباسی، موزه زیلو و شهرک صنایع‌دستی و سفال بازدید کرد.

 

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و نظارت سازمان صداوسیما در حاشیه این بازدید گفت: شهرستان میبد با داشتن بافت تاریخی بسیار وسیع و میراث فرهنگ غنی که دارد توانسته است این میراث فرهنگی تاریخی را روزآمد کند.

آقای رضی افزود: این روزآمد کردن میراث فرهنگی از سوی مردم و مسئولین میبد می‌تواند در حوزه کارآفرینی، ایجاد اشتغال و آوردن ظرفیت‌های مردمی پای اشتغال کشور کمک کند.

وی تصریح کرد: اگر این حرکت در همه نقاط کشور که دارای ظرفیت و پتانسیل هستند به خدمت گرفته شود می‌تواند بار بزرگی را در حوزه اقتصاد کشور بردارد و گردش اقتصادی خیلی خوبی را ایجاد کند.

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و نظارت صداوسیما گفت: خوشبختانه در شهرستان میبد این حرکت را به‌خوبی مشاهده کردیم.

دکتر رضی خاطرنشان کرد: شاید صنایع‌دستی در تاریخ میبد به‌صورت خانگی و کوچک وجود داشته اما امروز در خدمت اهداف کلان کشور قرارگرفته است و اگر این مسیر ادامه پیدا کند موفقیت بزرگی است و این تجربه موفق می‌تواند در دیگر شهرهای کشور هم مورداستفاده قرار بگیرد.


آدرس کوتاه :