خطيب جمعه شهرستان ميبد :

رمز سلامت جامعه در برابر طوفان فساد باز گشت به خود و توجه به خانواده است


به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان ميبد : امام جمعه موقت ميبد در خطبه هاي وحدت آفرين نمازجمعه اين هفته با گرامي داشت هفته نيروي انتظامي ، ‌امنيت و آرامش را مرهون تلاش هاي شبانه روزي نيروي انتظامي و دستگاههاي امنيتي دانست و تصريح كرد : خدمات نيروهاي نظامي و انتظامي و امنيتي را با هيچ معياري نمي توان سنجيد.
خطيب جمعه شهرستان ميبد :


حجت الاسلام نبي پور ، با بيان اينكه اگر نيروي انتظامي با برقراري نظم و امنيت ، فضا را براي فعاليت و پويايي در جامعه آماده نكند ، هيچ حركت روبه جلو در كشور انجام نمي گيرد افزود: نيروهاي نظامي و امنيتي و انتظامي در هر روكوع و سجود ، تعليم و تعلم و آموزش و هر قدمي كه در تعالي كشور برداشته مي شود شريكند و حق بزرگي بر آحاد جامعه دارند.
خطيب موقت نمازجمعه ميبد خاطرنشان كرد: البته هر چند وظيفه نيروي انتظامي برقراري نظم و امنيت در جامعه است اما صرفا قانون و نيروي انتظامي به تنهايي نمي تواند اين مسئوليت را به سرانجام برساند بلكه بايد مردم جامعه روحيه نظم پذيري و رعايت امنيت را داشته باشد بنابراين بايد ضمانت اجرايي كه بخش مهم آن پذيرش قانون از ناحيه مردم است را مورد توجه داد.
وي با بيان اينكه با حرف و سخن نمي توان جامعه را در مسير سعادت و تعالي قرار داد افزود: نيروي انتظامي بايد خود، نمونه نظم و انظباط در رفتار باشد و آن را در ميدان عمل نشان دهد .
امام جمعه موقت ميبد ، رمز سلامت جامعه در برابر طوفان فساد ، بازگشت به خود و توجه به خانواده و تذكر به ديگران دانست و افزود: در اين مقوله مهم بايد آحاد جامعه در كنار نيروهاي نظامي و انتظامي و امنيتي قرار بگيرند و آنها را در برقراري نظم و امنيت كمك كنند.
خطيب موقت نماز جمعه ميبد در ادامه با بيان اينكه در جامعه بخشي از مردم دنبال رو ، بخشي همراه و بخشي فراری از قانون هستند تصريح كرد : براي برقراري نظم و امنيت نبايد با همه اين سه گروه يكسان رفتار كرد.
حجت الاسلام نبي پور خاطرنشان كرد : جامعه اي كه مردم آن بي تفاوت باشند و انسانهاي گستاخ مورد سرزنش و نكوهش قرار نگيرند ، اين جامعه در معرض سقوط قرار مي گيرد بنابراين نبايد نسبت به قانون بي تفاوت بود .
امام جمعه موقت ميبد در خطبه عبادي نماز جمعه ميبد هم ، نمازگزاران را به تقواي الهي توصيه و دعوت كرد .
حجت الاسلام نبي پور ، با اشاره به قرار گرفتن در ماه ذي الحجه ، به فضيلت هاي اين ماه پرداخت و افزود: ماه رجب ، ذي القعده ، ذي الحجه و محرم الحرام ، ماههاي حرام هستند كه ماه ذي الحجه در ميان اين ماهها به دليل قرار گرفتن حج تمتع ، روز عرفه و عيد قربان در اين ماه عزيز ، از امتيازات خاصي برخوردار است و ماه عبادت و بندگي و دعا و نيايش است كه بايد از اين فرصت حداكثر بهره را ببريم .
خطيب موقت نمازجمعه ميبد در ادامه با ارائه تعاريفي از عبادت افزود : در ماه عبادت و بندگي بايد به بالابردن بنيه عبادت و بندگي توجه شود .
وي گفت : عبادت به معناي اطاعت و فرمانبري ، تواضع و فروتني و تسليم بودن است و هرچند عبادت به معناي اطاعت مخصوص خداوند نيست و از پدر و مادر و يا مسئول مافوق هم انسان اطاعت به عمل مي آورد اما آنچه مخصوص عبادت خداست اين است كه اطاعت غيرخدا جايز نيست و پرستش مخصوص خداوند است.
حجت الاسلام نبي پور با بيان اينكه انسان در عمر كوتاه خود يا صرفا بنده نفسانيات است و بنده شهوت و خشم و وهم است كه اين انسان ذليل است يا بنده خدا و آفريدگار است گفت : هرچند سخت است كه انسان خود را از چنگال نفس نجات دهد اما عزت انسان در عبوديت و ذلت بندگي خداست. « به نقل از ميبد آدينه »
آدرس کوتاه :