فرماندارمیبد در گردهمایی آینه‌داران آفتاب:

ذبح دام در مسیر عزاداران و حسینیه‌ها ممنوع است


فرماندارمیبد در گردهمایی آینه‌داران آفتاب که با حضور روسای شوراهای هیئات مذهبی استان یزد در میبد برگزار شد گفت: همچون گذشته ذبح دام در مسیر عزاداران و حسینیه‌ها ممنوع است و باید در محل کشتارگاه انجام شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، با حضور فرماندارمیبد و روسای شوراهای هیئات‌ مذهبی استان یزد گردهمایی آینه‌داران آفتاب در شهرستان میبد برگزار شد.

"حسین فلاح" فرماندارمیبد در این گردهمایی گفت: عزاداری محرم یک الگوی شیعه اسلامی در جهان است و باید در کنار عزاداری‌های این ماه، یک سری الگوهای رفتاری برای عزاداران تعریف شود.

حسین فلاح این الگوهای رفتاری را تکمیل‌کننده این سنت در جامعه شیعه نام برد و بیان داشت: کمک به محرومان و نیازمندان یک عمل انسانی و نوع‌دوستانه است که می‌تواند در این ایام موردتوجه قرار گیرد.

فلاح با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور افزود: ارتباط چهره به چهره با خیرین یکی از مهم‌ترین راهکار برای کمک به محرومان و نیازمند از سوی افراد توانمند است.

وی با اشاره به این‌که مسئولان هیئت‌های مذهبی در هر محله همواره از معتمدین محله هستند، گفت: این افراد می‌توانند با شناسایی خیرین و نیازمندان هر منطقه، ارتباط بیشتر آن‌ها را برقرار کنند.

فرماندار با تأکید بر مدیریت ساعات عزاداری در شب‌های محرم، تأکید کرد: همچون گذشته ذبح دام در مسیر عزاداران و حسینیه‌ها ممنوع است و باید در محل کشتارگاه انجام شود.

فلاح در پایان استفاده مناسب از فضای تکیه‌ها، حسینیه‌ها و هیئت‌ها به‌عنوان یک فضای فرهنگی و هنری و حتی ورزشی مناسب در زمان‌های بلااستفاده را راهگشای برخی مشکلات و آسیب‌ها در جامعه دانست.


آدرس کوتاه :