فرماندارمیبد:

دین و معنویت به ورزش عمق می‌بخشد


25 نفر از خواهران و برادران ورزشکار و نوجوانان که در مسابقات قرآنی در رشته‌های حفظ، قرائت ترتیل، احادیث موضوعی، مفاهیم قرآنی، اذان، قرائت تحقیق و آیات موضوعی شرکت و به‌عنوان نفرات برتر این مسابقات شناخته‌شده بودند با حضور فرماندارمیبد، مسئول دفتر امام‌جمعه و رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان میبد با اهداء لوح تجلیل شدند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، فرماندارمیبد در این مراسم با قدردانی از نگاه معنوی مسئولان اداره ورزش و جوانان گفت: این نگاه معنوی در حوزه ورزش بسیار ارزشمند است.

حسین فلاح بابیان اینکه دین و معنویت و ارزش‌های متعالی اسلام به ورزش ما عمق می‌بخشد تصریح کرد: ورزشکاری که در عرصه ورزش حرفه‌ای‌ به آموزه‌های دینی و اعتقادی پایبند باشد قطعاً مدارج ترقی را بیش از دیگران می‌تواند طی کند.

فلاح گفت: ورزش در کشور ما ریشه در معنویت دارد و با هدایت درست ورزشکاران و جوانان به سمت تعالیم دینی، از آن‌ها ورزشکاران سالم و الگو در کشور و جهان می‌سازد.

وی درخشش ورزشکاران و نوجوانان در مسابقات قرآنی را نمونه بارز فرهنگ قرآنی در شهرستان میبد دانست و افزود: خانواده‌ها هم باید بیش از گذشته به مقوله ورزش در کنار معنویت توجه کنند چراکه اگر ورزش و معنویت در هم آمیزند بسیاری از ناهنجاری‌ها و آسیب‌های اجتماعی از جامعه رخت برمی‌بندد و زمینه یک جامعه سالم فراهم می‌شود.

حامد برزگر، حسین زارعشاهی، مجتبی صباغی، علی جعفری، عرفان غفوری، محمدرضا زارعشاهی و محمدمهدی دهقانی در گروه برادران و فاطمه زارعشاهی، شقایق برزگر، حمیده سادات فلاح، طاهره سادات حسینی، زهرا فلاح، زینب فلاح، فاطمه حیدری در گروه خواهران بودند.

خانم نرگس بی‌غرض و محمدرضا زارع هم در گروه کارمندان بودند که تجلیل شدند.


آدرس کوتاه :