دیدار استاندار یزد با حضرت آیت الله اعرافی


استاندار یزد در سفر یک‌روزه به میبد با امام‌جمعه میبدوقم و مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور در مصلی بزرگ حضرت آیت‌الله اعرافی (ره) دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، در این دیدار مهندس زمانی قمی به کمبود آب در استان اشاره کرد و گفت: با توجه به کاهش نزولات، تغییرات اقلیمی و کمبود شدید آب برنامه ریزان و مردم عزیز صرفه‌جویی و کاهش مصرف را در دستور کار خود قرار دهند.

وی تأکید کرد: این کاهش مصرف و صرفه‌جویی در حوزه کشاورزی، صنعت و شُرب و بهداشت است و خوشبختانه با برنامه‌ریزی تصمیمات لازم در حوزه صرفه‌جویی به‌خوبی صورت گرفته است.

استاندار یزد ادامه داد: به‌طور متوسط در سال‌های اخیر،70 درصد آب شرب استان یزد از خارج استان و 30 درصد بقیه از منابع داخل استان تأمین‌شده است که درمجموع حدود 57 میلیون مترمکعب حجم سالیانه آب انتقالی به یزد است.

وی ادامه داد: با توجه به حوادث 18 اسفند 1396 و 24 و 25 فروردین 1397 در مناطق شرق اصفهان که منجر به بروز مشکلاتی برای خط انتقال آب استان یزد شد، نشست فوق‌العاده‌ای با حضور استانداران چهارمحال و بختیاری، اصفهان و یزد و روسای مجمع نمایندگان این استان‌ها با دستور وزیر کشور و با حضور وزیران نیرو و جهاد کشاورزی برگزار شد.

استاندار یزد گفت: در خصوص تصمیم‌گیری در حوزه آب، اختیارات تام به استانداران چهارمحال و بختیاری، اصفهان و یزد داده‌شده و این موضوع به‌زودی ابلاغ می‌شود.

در ادامه این جلسه، حضرت آیت‌الله اعرافی، استاندار یزد و فرماندارمیبد به بحث و تبادل‌نظر پیرامون مهم‌ترین اولویت‌های استان پرداختند و همچنین بعضی از مسائل و مشکلات شهرستان مطرح و تصمیم‌گیری گردید.

حسین فلاح فرماندارمیبد هم‌چنین ضمن خیرمقدم و خوشامدگویی به استاندار با تشریح امکانات مناسب و شرایط و جزئیات در نظر گرفته‌شده برای مصلی بزرگ حضرت آیت‌الله اعرافی (ره) به ارائه توضیحاتی در خصوص فازهای بعدی و مزیت‌های مجموعه فرهنگی، مذهبی و ورزشی پرداخت.

در پایان استاندار یزد ضمن ابراز خرسندی از سفر به میبد و بازدید از مصلی بزرگ حضرت آیت‌الله اعرافی (ره) اظهار داشت: از نگاه هنری، خلاقیت در طراحی و طراحی فنی، بهره‌گیری از تکنیک‌های گوناگون اجرایی و به‌کارگیری ابزارهای پیشرفته؛ یک اثر هنری در استان است و از عوامل اجرایی مصلی تقدیر و تشکر نمود.

ضمناً نماز جماعت ظهر و عصر به امامت امام‌جمعه میبد در این مکان اقامه شد.


آدرس کوتاه :