ديدار دكتر ظريف با حضرت آيت الله اعرافي امام جمعه ميبد :


به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان ميبد : دکتر محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، در رأس هیئتی، با حضور در سازمان مرکزی جامعه المصطفی، با آیت الله اعرافی رئیس المصطفی، دیدار و گفت وگو کرد.


به گزارش مرکز خبر و اطلاع رسانی جامعه المصطفی، در این دیدار که بعد از ظهر امروز برگزار شد، آیت الله اعرافی ضمن خوش آمدگویی و تقدیر از موفقیت های دستگاه دیپلماسی کشور در مذاکرات اخیر هسته ای، به معرفی جامعه المصطفی و تبیین آخرین تحولات و دستاوردهای آن پرداخت.
رئیس المصطفی با اشاره به اهمیت جامعه المصطفی در نظام جمهوری اسلامی ایران و جایگاه آن در میان مسلمانان و شیعیان جهان، ابراز داشت: جامعه المصطفی از لحاظ علمی و اعتقادی در جوامع علمی شناخته شده است و از آن در میان مسلمانان و شیعیان جهان به عنوان الگو و مرجع علمی یاد می شود.
همچنین در این دیدار، آقای دکتر ظریف، ضمن ابراز خرسندی از حضور در جامعه المصطفی، تعریف قدرت در جهان امروز را مستلزم بازنگری دانست و ابراز داشت: در تعریف جدید، قدرت را باید به میزان نفوذ در قلب ها و اندیشه ها تعبیر نمود و آن را در دو حیطه نفوذ و آسیب پذیری بررسی کرد.
وی افزود: در این تعریف، قدرت نفوذ مبتنی بر قدرت نرم افزاری است و از این جهت، جمهوری اسلامی ایران جزء قدرتمندترین کشورهاست.
وزیرامور خارجه کشورمان، با اشاره به نقش حوزه علمیه قم و جامعه المصطفی در اقتدار جمهوری اسلامی ایران، خاطرنشان کرد: دشمنان اسلام و جمهوری اسلامی ایران در تلاش هستند برای مقابله با قدرت نفوذ و نیز تخریب وجهه اسلام و ایران، الگویی غیرسازنده از آن را به جهان معرفی نمایند.
در ادامه این دیدار، آقای دکتر ظریف ضمن ارائه گزارشی از روند مذاکرات هسته ای، راه های ارتقای روابط جامعه المصطفی و وزارت امور خارجه کشور را مورد بررسی قرار داد و بر ادامه برگزاری این جلسات به منظور ارتقای سطح همکاری ها تاکید کرد.
 
آدرس کوتاه :