معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد:

دو پست معاونت در جهت اهداف فرمانداری‌ها ایجاد شدند


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد عنوان کرد: بر اساس اصلاح ساختاری که در استانداری اتفاق افتاد، فرمانداری‌های شهرستان‌ها از تک معاونت به دو معاونت تبدیل شدند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، دیروز عصر یکشنبه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد در جلسه شورای اداری شهرستان میبد که با مراسم تکریم و معارفه معاونین فرماندار و بخشدار مرکزی همراه بود، اظهار داشت: طی اصلاحاتی که در ساختار استانداری و فرمانداری شهرستان‌ها اتفاق افتاده است، همه فرمانداری‌های شهرستان‌ها با دو معاونت جدید در حوزه‌های معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی و معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی خدمات لازم را به مردم ارائه خواهند داد.

دکتر محمدعلی طالبی باهدف بهبود روند امور اداری در ساختار جدید فرمانداری‌ها افزود: با گرفتن این تصمیم شاهد تحرک، رونق و پویایی بیشتر و مدیریت بهتر در فرمانداری‌ها و سایر دستگاه‌های اجرایی خواهیم بود.

طالبی با اشاره به بحث خدمت به مردم در نظام جمهوری اسلامی خاطرنشان کرد: با توجه به تراکم وظایف فرمانداران، فرماندار در هر شهرستان وظایف زیاد و سختی را بر دوش دارد که این راستا باید تمام تلاش خود را بکار گیریم تا مشکلات و مسائل مردم مرتفع شود.

معاون استاندار یزد افزود: بحث ارتقای عمومی جامعه ذیل مفهوم سرمایه اجتماعی تعریف می‌شود و این امر باید به‌عنوان یکی از اولویت‌های مهم موردتوجه قرار بگیرد.

طالبی با اشاره به بروز برخی آسیب‌های اجتماعی به‌عنوان مهم‌ترین سرمایه‌های اجتماعی در جامعه تصریح کرد: بخش‌هایی از سرمایه اجتماعی کشور درگذشته و امروز دچار آسیب شده و شرایط امروز به‌گونه‌ای است که باید بحث ارتقای اعتماد عمومی جامعه ذیل مفهوم سرمایه‌های اجتماعی معنی شود و به‌عنوان یکی از اولویت‌های مهم موردتوجه قرار و تقویت شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد انسجام عمومی را از دیگر موضوعات مهم برشمرد و این اعتماد عمومی را اعم از اعتماد بین مردم، اعتماد مردم به‌نظام و اعتماد نهادهای دولتی به مردم خواند و خاطرنشان کرد: دیگر دورهٔ اختلافات یا دامن زدن به اختلافات و موضوعات دست‌وپا افتاده گذشته، و امروز باید مسائل کلان و مشکلات اقتصادی مردم موردتوجه قرار گیرد.

دکتر محمدعلی طالبی با اشاره به بخش سیاسی به‌عنوان یکی دیگر از مسائل مهم و اساسی در ارتقای اعتماد جامعه، گفت: در بخش سیاسی باید اعتماد مردم و زمینه مشارکت آن‌ها در مسائل مختلف را فراهم کنیم و در بخش اجتماعی نیز به مقوله نشاط اجتماعی توجه شود.

طالبی با اشاره به مسائل اقتصادی گفت: توجه به معیشت مردم که همواره مورد تأکید مقام معظم رهبری بوده را بسیار مهم و ضروری دانست و بیان کرد که باید امسال با عنوان سال حمایت از کالای ایرانی، این شعار تبلور پیدا کند.

وی مهم‌ترین وظایف، مسئولیت و انتظارات معاونین فرماندار را مورداشاره قرارداد و اظهار داشت: انتظاراتی که از معاونین محترم در دو بعد داخلی و بیرونی می‌رود این است که ارتباط بین همکاران در فرمانداری، انسجام‌بخشی به فعالیت‌های فرمانداری و تدوین برنامه‌ها، سازوکارها و پیگیری و تشکیل جلسات، پیگیری مصوبات و همکاری و تعامل با ادارات و دستگاه‌های مختلف به‌عنوان اولویت‌های شهرستان از مهم‌ترین وظایف معاونین فرماندار در یک شهرستان است.

معاون استاندار یزد در پایان همکاری و تعامل همه دستگاه‌ها برای خدمت‌رسانی به مردم با موضوع نشاط اجتماعی و امیدآفرینی در بین افراد جامعه را خواستار شد.

 
آدرس کوتاه :