با حضور کلیه دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاهای شهرستان میبد

دوره آموزشی مدیریت بحران در روستاها برگزار شد


در راستای افزایش آگاهی و اطلاعات در خصوص بحران و چگونگی مدیریت آن دهیاران در یک دوره کلاس آموزشی تحت عنوان مدیریت بحران در محل سالن آمفی‌تئاتر فرمانداری میبد شرکت نمودند.

به گزارش روابط عمومی بخشداری مرکزی میبد، طی این دوره آموزشی که با همکاری دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری یزد و با تدریس مهندس دهقان صورت گرفت، شرکت‌کنندگان ابتدا با دیدن فیلمی از صحنه‌های دل‌خراش زلزله بم یاد آن قربانیان بلایای طبیعی را گرامی داشتند و در ادامه با نحوه پیشگیری و مدیریت بحران آشنا شدند.

قاسمی در ارتباط با برگزاری این دوره آموزشی گفت: بحث آموزش برای مدیران و متولیان روستاها در جهت توسعه پایدار روستایی و پیشگیری از خسارت ناشی از حوادث طبیعی و همچنین مدیریت بحران در زمان وقوع حوادث و بلایای ازجمله اهداف برگزاری این دوره اعلام نمود و با اشاره به اینکه دهیار به‌عنوان مدیر ارشد روستا و مدیر بحران در روستا هست، برگزاری این‌گونه دوره‌ها را بسیار ضروری دانست.

بخشدار مرکزی افزود: با توجه به بافت باستانی و تاریخی روستاهای شهرستان میبد لزوم افزایش استاندارها در ساخت‌وساز و همچنین تدابیر لازم در جهت آمادگی کامل برای مقابله با بحران‌ها به‌عنوان یک ضرورت پیش روی دهیاران است و در این خصوص می‌بایست اقدامات لازم به عمل آید.

همچنین در این جلسه نماینده بیمه در خصوص چگونگی استفاده دهیاران از خدمات بیمه‌ای مطالبی را بیان داشتند.


آدرس کوتاه :