با حضور دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاهای شهرستان میبد

دوره آموزشی برنامه‌ریزی استراتژیک و هدف‌گذاری برای سیستم برگزار شد


در راستای افزایش توان علمی و مهارت دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاهای شهرستان دوره آموزشی برنامه‌ریزی استراتژیک در محل سالن فرمانداری از سوی بخشداری مرکزی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بخشداری مرکزی میبد، طی این دوره آموزشی که با همکاری دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری یزد و با تدریس مهندس میرحسینی صورت گرفت، شرکت‌کنندگان با نحوه شناسایی نقاط قوت و ضعف، فرصت‌ها و تهدیدها، نحوه برنامه‌ریزی کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت و چگونگی تدوین سند توسعه روستایی آشنا شدند.

بخشدار مرکزی میبد در ارتباط با برگزاری این دوره آموزشی گفت: بحث آموزش برای مدیران و متولیان روستاها در جهت توسعه پایدار روستایی و جلوگیری از اجرای پروژه‌های پراکنده و بدون برنامه‌ریزی را بسیار ضروری و پراهمیت خواند و تدوین سند توسعه روستایی و برنامه پنج‌ساله برای دهیاری‌ها را ازجمله اولویت‌های موجود در جهت جلوگیری از هدر رفت انرژی و اعتبارات دانست.

محمدحسین قاسمی افزود: با موقعیت و پتانسیل خوبی که اکثریت روستاهای شهرستان درزمینهٔ توسعه گردشگری اعم از طبیعی و تاریخی و حتی تجاری دارند، بنابراین علم و آگاهی متصدیان داخلی روستا و برنامه‌ریزی از پائین به بالا در جهت تدوین سند توسعه سند توسعه روستایی می‌تواند رشد و پیشرفت و عمران و آبادانی روستاها را دوچندان سازد.

در پایان جلسه حاضرین در دوره آموزشی به بیان مسائل و مشکلات و پرسش و پاسخ پرداختند.


آدرس کوتاه :