خطیب جمعه میبد؛

دنيا بداند ملت ايران با همبستگي در برابر مطامع جنايتكاران خواهد ايستاد


امام جمعه ميبد تصريح كردند : همه دنيا بداند ملت ما با همبستگي كامل ، اتكا به خداوند ، ارزشهاي متعالي اسلام و انقلاب ، با پيروي از رهبري ، همدلي و همزباني در كنار هم كشور را آباد خواهند كرد و در برابر مطامع جنايتكاران خواهند ايستاد .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد به نقل از میبد آدینه ، امام جمعه ميبد در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته با اشاره به اعزام كاروان هاي حجاج به سمت بيت الله الحرام با آرزوي سلامتي و قبولي حج به حجاج گفتند : حج امسال بايد مايه شكوه ، عزت و افتخار اسلام باشد .

حضرت آيت الله اعرافي حج را نماد وحدت اسلامي و معارف بلند اهل بيت خواندند و افزودند: حجي كه در پرتو ولايت باشد حج كامل است و بايد با رعايت اسرار ، آداب و احكام حج ، حجاج ما حج درست داشته باشند .

خطيب جمعه ميبد با بيان اينكه به حمدالله كساني كه بعنوان خدمت به حرمين ، به يمن و بحرين حمله كردند موفق نشدند گفت : آنها به دنبال جبهه متحد در دنيا بودند اما مجلس پاكستان با قدرت در برابر حضور نظامي پاكستان ايستاد و اجازه نداد پاكستان كه دلبسته عربستان بود با آنها همراه شود .

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي با بيان اينكه ساير كشورهاي منطقه هم فهميدند كه نبايد با آتش بازي كنند اظهار داشتند : كشورهاي منطقه فهميده اند كه نبايد همراه عربستان شوند و به كشوري مظلوم حمله كنند .

آيت الله اعرافي تصريح كردند : امروز عربستان در عزلت و تنهايي قرار دارد و مسيري كه پيش مي رود مسير شكست خورده و افتضاح است .

رجايي و باهنر دو فرزانه يگانه و اسوه خدمت به خلق خدا بودند

امام جمعه ميبد در بخش ديگر از بيانات خود سالروز شهادت شهيدان سرافراز دولت ، شهيدان رجايي و باهنر دو فرزانه يگانه ، الگو و اسوه خدمت به خلق خدا را گرامي داشتند .

خطيب جمعه ميبد اظهار داشتند : هفته دولت در سال همدلي و همزباني و در اين شرايط سخت كه دولت مسئوليت اجرايي و اقتصاد ، فرهنگ و سياست را بر دوش دارد از اهميت بالايي برخوردار است و به همين دليل هم دولت ها همواره مورد حمايت ملت و امام و رهبري معظم بودند .

ايشان خاطرنشان كردند : اگر هم در جايي رهبري معظم تذكر مي دهند به معناي تضعيف نيست چرا كه دولت هاي متفاوت با گرايش هاي گوناگون روي كار آمده اند و كارهاي بزرگي كردند كه سرجمع كشور در شاخص هاي زياد به پيشرفت منجر شده است .

رئيس جامعه المصطفي العالميه با تشريح جايگاه دولت ها در بين ملت گفتند : انقلاب اسلامي آمد و فاصله ملت و دولت را برداشت ؛ كشوري كه سالها قبل از كودتای انگليسي ۲۸ مرداد و بعد از آن  دچار استبداد دولت ها و دولت هاي استبداي غير مردمي بود و  ملت ما در طول قرن ها بويژه در دوره هاي قاجار قبل و بعد آن و دوره پهلوي با دولت هاي خود قهر بودند و در كودتاي ۲۸ مرداد هم امريكا و انگليس كودتاي ننگين را بر كشور ما تحميل كردند.

انتخابات و آراء مردم مهمترين دستاورد انقلاب براي ملت ايران بود

امام جمعه ميبد با بيان اينكه انقلاب اسلامي براي ملت ايران انتخابات و آراء مردم آورد افزودند: يكي از دستاوردهاي انقلاب اسلامي به ملت ايران ، نزديك شدن ارتباط دولت و ملت بود.

آيت الله اعرافي تصريح كردند : بنابراين بايد منصفانه با دولت ها برخورد داشته باشيم چرا كه دولت ها هم خدمات دارند كه بايد قدر دانسته شود و هم ضعف يا اشكال دارند كه بايد از تذكر و نقد استقبال كنند .

ايشان خاطرنشان كردند : كار بزرگي كه ديپلمات هاي ما در مسأله هسته اي انجام دادند همين كار بزرگ محل اشكالات و نقد است و حتما بايد با دقت با رفتار دولت ها مجلس و مردم مان برخورد داشته باشند و منافاتي با جايگاه تكريم و خدمت گذاري ندارد و اينها دو روي سكه اند كه بايد در فضاي همدلي و همزباني پيش برود.

بالاترين قدرت هر كشور نظام اداري و پويا و فعال است

امام جمعه ميبد در ادامه با گرامي داشت روز كارمند ، بالاترين وزن قدرت در هر كشور را نظام اداري پويا ، فعال و سالم خواندند و افزودند: اين شاخص در قدرت دولتها بسيار مهم است و سلامت اداري مبرا بودن از بي نظمي ، وقت كشي ، معطل كردن ، رفتن به سمت رشوه ، تخلف از قوانين و بي اعتنايي به مردم بزرگترين آُسيب هاي قدرت يك جامعه است .

رئيس جامعه المصطفي العالميه با بيان اينكه در سطوح كلان دولتهاي ما بايد مظهر اقتدار نظام و انقلاب اسلامي باشند افزودند : در شرايطي كه دو انتخابات بسيار مهم در پيش داريم همدلي و همزباني تقويت بايد شود و ما بتوانيم در پرتو هدايت هاي رهبر معظم انقلاب بر اقتدار ملي اسلامي و انقلابي بيافزاييم و جايگاه ايران اسلامي را در سطح جهان صيانت كنيم .

ما در همه حال بايد در مقابل دشمنان هوشمند باشيم

امام جمعه ميبد بر گفتگو ، منطق و عقلانيت و تعامل با دنيا تاكيد كردند و افزودند: بايد بدانيم كه همين انگليسي ها كه در روابط ديپلماسي با آنها گفتگو ميكنيم همين ها كودتاي ۲۸ مرداد را ايجاد و فساد و خيانت را به بار آوردند و موجب تجزيه كشور ما در دوران هاي گذشته شدند بنابراين بايد هوشمند در كنار هم بر اقتدار و عظمت كشور تلاش كنيم .

ايران با هفده هزار شهيد قرباني تروريسم در دنياست

آيت الله اعرافي در بخش ديگر از بيانات خود به مناسبت روز مبارزه با تروريسم اشاره كردند و افزودند: قصه ترور زشت و فاجعه افريني براي بشريت است و ايران با بيش از هفده هزار شهيد ترور ، يكي از قربانيان ترويسم در جهان است .

امام جمعه ميبد با اشاره به شخصيت هاي بزرگ چون رجايي و باهنر در مقوله تروريسم گفت : جمع هاي زيادي از جوانان و مردم ما قرباني تروريست شدند اما به خاطر دفاع از مقاومت در برابر ظلم متهم به حمايت از تروريسم است و اين توهين بزرگي به ملت بزرگ ايران است .

خطيب جمعه ميبد با بيان اينكه ما تروريسم را فقط تروريسم كور نمي دانيم افزودند : ترويسم هاي سامان يافته كه دولت اسرائيل در داخل فلسطين و كشورها و كشور ما انجام مي دهد را ما تروريسم مي دانيم .

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي با تاكيد بر اينكه حرف ما به جهان اين است كه منطقه را از سلاح هاي شيميايي و كشتار جمعي و اتمي پاك كنند افزودند: ايران درس بزرگي به قدرت هاي بزرگ داد در حالي كه قدرتهاي بزرگ هنوز هم هزينه هاي زيادي را صرف سلاح هاي كشتار جمعي و كلاهك هاي اتمي و هسته اي مي كنند .

كاش دنيا فرياد حق طلبانه ايران را مي شنيد

ايشان با بيان اينكه كاش دنيا فرياد حق طلبانه ايران را مي شنيد افزودند : ما پيشگام مبارزه با تروريسم هستيم و تروريسم را شامل اشغال كشورها ، كودتا و سلسه زنجيرهايي كه امريكا و انگليس به كشور ما و كشورهاي دنيا انجام مي دهند مي دانيم .

رئيس جامعه المصطفي العالميه با اشاره به سابقه دولت هايي مانند انگليس بر هوشياري در مقابل آنها تاكيد كردند و گفتند : ما سروكار با دولت هايي داريم كه سابقه بدي دارند هرچند ما اهل منطق و گفتگو و عقلانيت هستيم اما اينها گرگ هايي هستند كه اگر در مقابلشان هوشمند و قدرتمند نباشيم به حقارت ما قانع نمي شوند و بايد در مقابل آنها كار اقتصادي ، علمي و فرهنگي كنيم و عقلانيت خود را نشان دهيم .

دنيا بداند ملت ايران با همبستگي در برابر مطامع جنايتكاران خواهد ايستاد

امام جمعه ميبد تصريح كردند : همه دنيا بداند ملت ما با همبستگي كامل ، اتكا به خداوند ، ارزشهاي متعالي اسلام و انقلاب ، با پيروي از رهبري ، همدلي و همزباني در كنار هم كشور را آباد خواهند كرد و در برابر مطامع جنايتكاران خواهند ايستاد .

روزپزشك و داروسازي

آيت الله اعرافي روزپزشك و داروسازي را هم به پزشكان و داروسازان و فعالان عرصه بهداشت و سلامت تبريك گفت .

امام جمعه ميبد قشر پزشك و همه كساني كه در خدمت بهداشت و درمان هستند را نور چشم جامعه توصيف كرد و افزود : پزشكان مسئوليت سنگيني دارند اما بايد با مسئوليت روزافزون و احساس تعهد در ارائه خدمت به جامعه در حوزه بهداشت و درمان توفيق بيشتري داشته باشند.

تعاون علاوه بر رشد عدالت را در جامعه ايجاد مي كند

رئيس جامعه المصطفي العالميه در بخش ديگر از بيانات خود روز تعاون را گرامي داشتند و افزودند: اقتصاد ما بايد بر پايه مقاومت ، خودكفايي و نيرومندي در برابر موج هاي متزلزل كننده باشد چرا كه يكي از پايه هاي اقتصاد مقاومتي تعاون است.

خطيب جمعه ميبد با تاكيد بر توسعه فعاليت هاي تعاوني و فرهنگ تلاش و كار در بين جوانان گفتند : ابتكار و خلاقيت و كار و تلاش ارزشي است كه بايد سيستم هاي برنامه ريز دولت هم بر آنها توجه كند .

ايشان با توصيه جوانان به كار تعاوني و تلاش در عرصه هاي مختلف افزودند : بايد با كار و تلاش جامعه خود را آباد كنيم و تعاون زمينه اي است كه علاوه بر رشد عدالت را هم در جامعه ايجاد مي كند كه نياز به توسعه و حمايت از سيستم بانكي و تسهيلات دارد .

حضور آيت الله حائري در قم سرآغاز شكل گيري يك حوزه نو و بزرگ شد

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي ، هفدهم ذي القعده سالروز وفات بنيانگذار حوزه علميه قم آيت الله حاج شيخ عبدالكريم حائري را هم گرامي داشتند و گفتند : آِيت الله حائري افتخار ميبد ، يزد و ايران و جهان تشيع است .

ايشان با بيان اينكه دوره پانزده ساله حضور آيت الله در قم سرآغاز شكل گيري يك حوزه نو و بسيار بزرگ شد افزودند : فرودين ۱۳۰۰ آيت الله حائري به قم رفت و تا ۱۳۱۵ پايه هاي يك حوزه بسيار عظيم را ريخت و در هفدهم ذي القعده ۱۳۵۵ هجري قمري در قم و در آن شرايط بسيار سخت حكومت رضاخاني به لقاء خدا رفت.

رئيس جامعه المصطفي العالميه خاطرنشان كردند : اما از خود يادگاري به جاي گذاشت كه منشاء اين همه علم و دانش و خير و بركت در ايران و جهان شد .
آدرس کوتاه :