خطیب جمعه میبد:

دستگاه پوسيده آل سعود كفايت لازم براي اداره امور حج را ندارد


امام‌جمعه میبد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با تسلیت حوادث تلخ و ناگوار مکه به همه امت اسلام و مسلمانان گفتند: زنجیره‌ای از حوادث با این خسارت عظیم که رهبر عظیم‌الشأن انقلاب سه روز را عزای عمومی اعلام کردند؛ نشان‌دهنده این است که در بهترین وضعیت دستگاه پوسیده سلطنتی غیر مشروع آل سعود، کفایت لازم برای اداره امور حج را ندارد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد به نقل از میبد آدینه، حضرت آیت‌الله اعرافی بابیان اینکه پرونده آل سعود سنگین و گران بار از مجموعه جنایات است افزودند: این رژیم پوسیده میلیاردها پول و ذخایر جهان اسلام را در طول چند دهه برای اینکه مسلمانان را متفرق و ترور را ترویج کند خرج کرده است.

آل سعود داری پرونده سنگین و گرانباری از جنایات است

خطیب جمعه میبد خاطرنشان کردند: آل سعود در حمله به ایران و خیلی کشورها همراه متجاوزین مثل صدام بود و هزاران میلیارد علیه این ملت و ملت‌های مسلمان هزینه کرده است.

ایشان حمله مستقیم نظامی آل سعود به بحرین و یمن را نامشروع خواندند و بابیان اینکه یمن پاره جهان اسلام است که امروز زیر لگدهای شیطانی شما در حال له شدن است اظهار داشتند: باید در عزای یمن و مردم مظلوم یمن که در همین ایام ماه حرام و عید زیر بمباران است خون گریست که رژیم پوسیده آل سعود در ضدیت با مسلمانان همیشه در کنار اسرائیل و آمریکا قرارگرفته است.

امام‌جمعه میبد خاطرنشان کردند: شما آل سعودی‌ها در موج بیداری موج‌سواری کردید و فتنه‌ها برانگیختید تا جریان مقاومت شکست بخورد و در دامن شما القاعده، طالبان وداعش پیدا شدند که روزی به سراغ خودتان خواهند آمد.

آل سعود ذاتش نامشروع است

آیت اعرافی بابیان این‌که خاندان آل سعود ذاتش نامشروع است تصریح کردند: در این رژیم پوسیده، در جریانی اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و وابسته که در آن دمکراسی، آراء مردم و مشورت نیست؛ ملت‌های مسلمان را این‌گونه در عالم عزادار کرده است و امروز همه مظلومان عالم فریاد رسای ضدیت با اربابان این‌ها و با خود این‌ها با شعار مرگ بر آل سعود و مرگ بر امریکا سر می‌دهند.

مسئولان و ملت نفوذ امریکا را جدی بگیرند

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تأکید بر اینکه نفوذ امریکا مسئله جناحی و سیاسی نیست تصریح کردند: ما در شرایطی قرار گرفتیم که مسئولان و ملت ما مقوله نفوذ و موج‌سواری امریکا را باید جدی بگیرند.

ایشان بابیان اینکه نمی‌توان به امریکا اعتماد کرد چراکه اگر سابقه نهضت مشروطه، نفت و کودتاها را مشاهده کنید می‌فهمید که به آدم‌هایی که خیانت کرده‌اند نمی‌توان اعتماد کرد افزودند: مگر ما می‌خواهیم به اسارت و بدبختی دوره قبل برگردیم و مگر نمی‌بینید که ملت‌ها زیر چکمه خون‌خواران در حال له شدن هستند این‌همه خون از دست‌وپنجه آن‌ها می‌بارد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کردند: امروز هم در بر جام و غیر بر جام باید در مقابله با قدرت‌های غربی باید محکم و استوار ایستاد.

در دفاع مقدس به اوج پیروزی در همه ابعاد رسیدیم

امام‌جمعه میبد پیام دفاع مقدس را بیداری و استواری ملت بزرگ ایران خواند و افزود: ما در دفاع مقدس به اوج پیروزی در همه ابعاد معنوی و اخلاقی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی رسیدیم و  این راه باید ادامه داشته باشد.

حضرت آیت‌الله اعرافی تصریح کردند: دشمنان این ملت در سراسر عالم بدانند ملتی که دفاع ۸ ساله دارد و نیروهای نظامی و انتظامی، جوانان و ایثارگران همه صف در صف گوش‌به‌فرمان رهبری در برابر زیاده‌خواهی دشمنان و قدرت‌های غربی امریکا و اسرائیل ناچیز و تکفیری‌ها وداعشی های کوتاه‌فکر نادان ایستاده‌اند؛ هرگز در برابر شما تسلیم نخواهند شد.

فکر نکنید ماهواره و فضاهای مجازی و شیطانی شما ملت ما را نابود می‌کند

خطیب جمعه میبد گفتند: فکر نکنید ماهواره و فضای مجازی و هجمه‌های اخلاقی و شیطانی شما این ملت را از بین می‌برد چراکه هم‌اکنون میلیون‌ها جوان عاشق شهادت و همراه انقلاب داریم.

امروز هم‌خون دفاع مقدس در رگ‌های این ملت در جریان است

رئیس جامعه المصطفی العالمیه بابیان اینکه امروز هم‌خون دفاع مقدس در رگ‌های این ملت در جریان است افزودند: جوانان دل داده در این کشور زیاد است و رهبری رشید و آگاه بالای سر این ملت است که اجازه نخواهند داد داعش و دشمنان نگاه چپی به این کشور داشته باشند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خدمت به ملت بزرگ ایران را وظیفه مسئولین دانستند و گفتند: وظیفه مسئولین خدمت به ملت است.

فرهنگ دفاع مقدس باید در بین نسل نوجوان و جوان ما احیاء شود

آیت‌الله اعرافی در بخش دیگر از بیانات خود با تبریک هفته دفاع مقدس به بسیجیان و سپاهیان و جانبازان و ایثارگران به ابعاد دفاع مقدس پرداختند و افزودند: تواضع، فروتنی ایثار و گذشت، شجاعت، دلدادگی به یکدیگر، برخورد صمیمی، عبادت و راز و نیاز باخدا و درس‌های گوناگون اخلاق اسلامی که در جبهه ما عینیت پیدا کرد و جوانان پانزده و شانزده‌ساله به اوج اخلاق و معنویت رسیدند.

امام‌جمعه میبد بابیان اینکه در جبهه‌های ما یک سبک زندگی دوست‌داشتنی و اسلامی پیدا شد که امروز هم باید احیاء شود گفتند: جبهه مدرسه سبک زندگی و مکتب اخلاق اسلامی بود که فرزندان ما به اوج عرفان و معنویت و اخلاق و سبک زندگی اسلامی رسیدند.

ما در برابر تهاجم دشمن به احیاء سبک زندگی بسیجی و جهاد و دفاع نیاز داریم

خطیب جمعه میبد تصریح کردند: ما در برابر تهاجم‌های بی‌امان دشمن به احیاء سبک زندگی بسیجی در جهاد و دفاع مقدس نیاز داریم و این مکتب باید در جامعه، خانه، آموزش‌وپرورش، صنعت، محیط کارگری و همه جامعه به‌عنوان الگوی رزمندگان ملاک قرار بگیرد.

رئیس جامعه المصطفی العالمیه با اشاره به پیام امام رحمه‌الله علیه در قطعنامه یادآور شدند: بالاترین دستاورد جنگ این بود که انسان‌های کامل از دل جنگ بیرون آمدند و فرزندان ما به قله‌های بلند دانش و مهارت و فرماندهی رسیدند و این فتح الفتوح دفاع مقدس بود و کورند کسانیکه این عظمت را نمی‌بینند چراکه این‌یک پرونده اخلاق و ادب در جبهه‌های ما بود که یاد این الگوها را بازسازی کرد.

امام‌جمعه میبد با اشاره به اینکه دفاع مقدس پیروزی‌های خیره‌کننده رزمندگان ما در دفاع مقدس است بیان کردند: در دو قرن اخیر هر جنگی در زمان پادشاهان سست‌عنصر اتفاق افتاد ازجمله در جنگ جهانی دوم، قرارداد گلستان، قرارداد ۱۹۱۹ و بحرین بخشی از کشور ما جدا شد و شکست خوردیم اما در پرتو اسلام و زیر شعاع نور انقلاب اسلامی و رهبری امام و ولایت‌فقیه و در شعاع عظمت ملت و نیروهای رزمی و بسیج و ایثارگران و خانواده‌های شهدا برای اولین بار در دفاع مقدس کشور ما تجزیه نشد و کشور سربلند از ۸ سال جنگ نابرابر بیرون آمد و  امروز هم مسئولین یادشان باشد که شجاعت و ایستادگی عزت بخش است و در برابر اخم قدرت‌ها نباید کوتاه بیایند.

قدردانی از سپاه و بسیج و مردم در برگزاری مراسم‌های هفته دفاع مقدس

آیت‌الله اعرافی در بخش دیگر از بیانات خود از اهتمام همه مسئولان و مردم شریف به‌ویژه نیروهای نظامی و انتظامی و سپاه و بسیج در برگزاری برنامه‌های دفاع مقدس و اجرای خوب مراسم رژه در شهرستان قدردانی کردند.

مناسبت‌ها:

امام‌جمعه میبد یاد و خاطره شهدا فرماندهان شهید، شهدای دفاع مقدس، امام شهیدان را هم گرامی داشتند.

ایشان با گرامی داشت نام و یاد امام کاظم و امام هادی علیهم‌السلام، دهه ولایت و اعیاد قربان و غدیر را هم تبریک گفتند و افزودند: از همت بلند مردم شریف در برپاداشتن دعای عرفه، نماز عید و قربانی و خدمت و رسیدگی به مستمندان هم تشکر می‌کنم.

باید فرهنگ احترام به سالمندان بین فرزندان ما تقویت شود

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی روز سالمندان را گرامی داشتند و بابیان اینکه سالمند در پیشگاه خدا محبوب و ارزشمند است و در منطق اسلام افراد مسن و پدران و مادران و پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها و همه سالمندان جز عیال جامعه هستند و بیش از همه باید هر خانواده سالمندان خودش را صیانت کند افزودند: خانه سالمندان استثناست و اصل این است که سالمند پدر و مادر و پدربزرگ و مادربزرگ، معلولین و  به‌ویژه جانبازان باید در خانه‌ها صیانت شوند و  مهر و محبت و رابطه خویشاوندی و خانوادگی را حس کنند.

امام‌جمعه میبد تأکید کردند: باید فرهنگ احترام به سالمندان بین فرزندان ما تقویت شود.

توجه به اصول ایمنی از خسارت جلوگیری می‌کند

آیت‌الله اعرافی روز آتش‌نشانی و امنیت را هم گرامی داشتند و از کسانی که در تأمین امنیت مردم در آتش‌نشانی تلاش می‌کنند قدردانی کردند.

خطیب جمعه میبد توجه به اصول ایمنی را بسیار مهم خواند و با اشاره به حوادث تلخ و خون‌بار مکه اظهار داشتند: بی‌توجهی به اصول امنیت این خسارت‌ها به بار آورد و  ما باید در برابر حوادث طبیعی، زلزله، آتش‌سوزی و وقایعی که  به‌ویژه جان آدم‌ها را تهدید می‌کند باید اصول ایمنی را بلد باشیم.

تقوا سپر محکمی در برابر عذاب الهی است

ایشان در آغاز بیانات خود هم تقوا را  سپر محکمی دانستند که ما را از عذاب خدا نجات می‌دهد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی بابیان اینکه با عبادت و طاعت و فرمان‌بری از خداوند این سپر ما را از تهاجم شیطان حفظ می‌کند افزودند: سپاه بزرگ شیطان در درون و بیرون، ما را مورد هجمه قرار می‌دهد و تا لحظه خدا و مرگ هیچ‌یک از ما و شما مصون از تهاجم سپاه شیطان در درون و بیرون نیستیم و مقابله با شیطان درون و بیرون، نیازمند هوشمندی و هوشیاری و بصیرت است.

خطیب جمعه میبد خاطرنشان کردند: پیام نماز جمعه، تقوا بازگشت به خویشتن، هر هفته یک‌بار است و با حضور در مراسم باشکوه عبادی نماز، ما به خویشتن باید برگردیم و تقوا را در وجود خود تقویت کنیم و خود را آماده انجام وظایف مقابله با شیطان‌ها کنیم.

ایشان افزودند: در این مسیر سخت زندگی، مقابله با شیطان‌ها به فضل و عنایت تو دل بستیم و در دعای عرفه خواندیم که چقدر نیازمند به تقوا داریم.
آدرس کوتاه :