معاون فرماندارمیبد:

دستگاه‌های متولی در جهت آموزش و پیشگیری بیماری‌های خاص تدابیری بیندیشند


سومین جلسه کمیته بیماران خاص با حضور معاون فرماندارمیبد و اعضای این کمیته در فرمانداری میبد برگزار و در جهت پیشگیری و درمان این بیماری‌ها بحث و تبادل‌نظر شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، معاون فرماندارمیبد پیشگیری از بیماری‌های خاص را از اولویت‌های دستگاه‌های متولی در امر بهداشت و سلامت عنوان کرد و گفت: ازآنجاکه افراد مبتلابه بیماری‌های خاص، به‌شدت در حوزه اشتغال و تأمین معیشت خانواده‌ها با مشکل مواجه‌اند باید برای حل این مشکلات تدابیر ویژه‌ای‌ اندیشیده شود.

سید محسن فلاح بر توجه به مصوبات کمیته بیماران خاص و عملی شدن این مصوبات تأکید کرد و افزود: همه دستگاه‌های بهداشت و درمان، بیمارستان، اداره کار و سایر اعضای این کمیته باید با نگاه ویژه این بیماری را دنبال کنند تا ضمن کاهش آلام این بیماران، با پیشگیری و آموزش از بسیاری از این بیماری‌ها هم در شهرستان جلوگیری کنیم.

وی با اشاره به آمار برخی از بیماری‌های خاص در این شهرستان گفت: در حال حاضر بررسی‌های آماری نشان می‌دهد که 25 مورد بیماری ‌ام اس، 5 مورد هموفیلی،8 مورد تالاسمی و 43 مورد دیالیزی در شهرستان میبد وجود دارند که 25 نفر از بیماران دیالیزی مرد و 18 نفر زن هستند.

فلاح پی گیری مشکل اشتغال بیماران خاص، همکاری واحدهای بین بخشی و مرکز ژنتیک میبد را از مصوبات این جلسه عنوان کرد و افزود: مرکز ژنتیک میبد درزمینهٔ آزمایش‌ها فعال است تا بتوانیم قبل از وقوع بیماری‌ها، از آن پیشگیری و بیماری‌ها را درمان کنیم.

وی افزود: برای کاهش بیماری‌های خاص در سطح شهر، طرح پیشگیری و آموزش با همکاری شهرداری به اجرا درمی‌آید.

معاون فرماندار گفت: قرار است مطالب از سوی مرکز بهداشت و درمان و بیمارستان ارائه و از طریق شهرداری این طرح در سطح شهر اجرا شود تا شاهد روزی باشیم که حداقل بیماران خاص را در شهرستان داشته باشیم.
آدرس کوتاه :