معاون فرماندارمیبد:

دستگاه‌های فرهنگی برنامه مدونی برای تشکیل خانواده سالم طراحی کنند


جلسه ستاد ساماندهی ازدواج جوانان به ریاست معاون فرماندارمیبد و اعضای این ستاد در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، سید محسن فلاح با تأکید بر ترویج فرهنگ ازدواج آسان در جامعه از سوی مسئولین ادارات و ارگان‌ها و مؤسسات خیریه گفت: دستگاه‌های فرهنگی و مؤسسات خیریه با ورود در کارهای فرهنگی نقش مهمی را می‌توانند در تسهیل ازدواج و تشکیل خانواده سالم ایفا کنند.

وی ازدواج آسان برای جوانان را زمینه رشد فکری و فرهنگی آنان دانست و گفت: جوانی که در سن ازدواج قرار دارد اگر شرایط ازدواج برای او فراهم شود دیگر به دنبال برخی از ناهنجاری‌هایی که اطراف او را محاصره کرده است نمی‌رود و این خود بخشی از آسیب‌های اجتماعی را کاهش می‌دهد.

فلاح بابیان اینکه دستگاه‌های فرهنگی موظف‌اند؛ برنامه‌های مدونی را درزمینهٔ نهادینه کردن فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی در حوزه ازدواج و تشکیل خانواده سالم طراحی کنند افزود: امروز یکی از راه‌هایی که دشمنان درصدد آن هستند که به ملت ایران و اسلام و انقلاب ضربه وارد کنند؛ فروریختن ارزش‌ها و سست کردن کانون گرم خانواده‌هاست.

وی افزود: دشمنان با استفاده از تمام ظرفیت‌های خود در فضاهای ماهواره‌ای‌ و اینترنتی اعتقادات ملت ما را نشانه رفته‌اند تا با معرفی مدل‌های غربی و واردکردن فرهنگ غرب به زندگی ما ایرانی‌ها، ما را از اعتقادات خود و فرهنگ ناب اسلامی دور کنند.

وی با تأکید بر برگزاری کلاس‌های پیش از ازدواج و بهره‌گیری از مشاوره‌های خانواده و مهارت‌های زندگی در شهرستان گفت: برای مهار بسیاری از آسیب‌های زندگی امروز نیاز به آگاهی بخشی خانواده‌ها و تبیین سبک زندگی اسلامی داریم.

فلاح خاطرنشان کرد: باید با استفاده از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های مؤسسات خیریه در تسهیل امر ازدواج آسان که در محلات و مناطق مختلف شهرستان به‌صورت خودجوش وجود دارد استفاده کرد.


آدرس کوتاه :