فرماندار ميبد :

در هر بخشي بدون آموزش و پژوهش توسعه ميسر نخواهد بود


به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان ميبد : با حضور رجائي فرماندار ميبد ، نويدي معاون مدير كل فني حرفه اي استان ، فراشاهي كارشناس امور روستايي ، بخشداران مركزي و بفروئيه و ندوشن جلسه نياز سنجي و آموزش هاي روستائي برگزار شد .
فرماندار ميبد : رجائي در اين جلسه در خصوص روستاهاي شهرستان بيان داشت : روستاهاي شهرستان ميبد از توانمندي بسيار بالايي برخوردار هستند .
وي تصريح كرد : مسلما آموزش مقدمه  پيشرفت و توسعه است و در هر بخشي بدون آموزش و پژوهش امكان توسعه ميسر نيست و ما اگر بخواهيم روستاهايمان پويا و رو به جلو باشند و در مسير رشد و توسعه كشور گام بردارند و بر اساس اسناد بالا دستي از جمله سند چشم انداز 1404 و يا اسناد توسعه و اشتغال استان و شهرستان حركت كنند لازمه اين امر آموزشهاي متناسب با علاقه مندي و ظرفيتهاي  لازمي است كه براي هر منطقه تعريف شده است .
فرماندار ميبد با اشاره به توسعه شهرستان و الحاق ندوشن گفت : با الحاق بخش ندوشن به شهرستان ميبد روستاهاي آن نيز افزايش پيدا كرد .  و بخش ندوشن از ظرفيتهاي ارزنده و خاص خودش برخوردار است . از جمله ظرفيت اين بخش دامپروري و معدن مي باشد  . و همچنين در روستاهاي بفروئيه و بخش مركزي صنايع دستي فعال و پويايي وجود دارد كه قابليتهاي كشوري و حتي بين المللي دارد . در روستاها بايد به دنبال اشتغال پايدار باشيم و بخش ندوشن به اين مهم احتياج دارد .  
در اين جلسه نويدي معاون مدير كل فني حرفه اي استان از اجرايي شدن آموزش در روستاهاي شهرستان ميبد به صورت پايلوت خبر داد و افزود : ميبد را به اين دليل براي اين امر انتخاب گرديده كه كمتر مشكل بيكاري در آن وجود دارد .
 وي از فرماندار و مسئولين شهرستان ميبد به دليل اشتغالزايي براي شهروندان و همچنين توجه ويژه فرماندار ميبد به صنايع دستي تقدير و تشكر نمود .
آدرس کوتاه :