فرماندار ميبد :

در فضاي مجازي بايد مراقب فرزندان خود باشيم


به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان ميبد : رجایی فرماندار میبد در جلسه اولياء و مربيان گفت : جامعه از آموزش و پرورش انتظار داريم که در امر تعلیم وتربیت کوشا باشد. موفقیت در این امر کمک شما اولیا گرامی را می طلبد. شما والدین گرامی باید کمک کنید تا موضوعاتی که می تواند حاشیه ساز باشد را از مسیر فرزندانتان بردارید.
فرماندار ميبد :


ايشان افزود: انسانی می تواند مسیر رشد را طی کند که دو بال علم و معرفت را داشته باشد. علم بدون معرفت و اخلاق برای انسان بدبختی می آورد. لذا باید در کنار علم و دانش فرزندانمان باید به دنبال معرفت و اخلاق باشیم .
رجایی فرماندار ميبد عدم همراهی و همدلی پدر و مادر در تربیت فرزندانش را عامل مهمی در گمراهی فرزندان دانست و تصریح کرد: پدر و مادری که در کنار فرزندانش همدیگر را تخریب می کنند نباید انتظار داشته باشند که فرزندانشان بتوانند به راحتی مسیر رشد و تعالی را طی نمایند. برای داشتن مسیری امن و سالم لازمه اش همراهی و همکاری این دو عزیز است. همه هستی ما، آبروی ما، فرزندانمان هستند. اگر می خواهید مسیر رشد و تعالی را فرزندانمان به راحتی سپری کنند باید همکاری و همراهی بین والدین وجود داشته باشد.
فرماندار میبد ادامه داد: اگر ما دغدغه دوستان فرزندمان را نداشته باشیم نباید انتظار داشت که مسیر خوشبختی را طی کنند. اگر ما نظارتی بر حضور کودکانمان در فضای مجازی نداشته باشیم آنها شاید مسیر بدبختی را طی می کنند. اگر هر کدام از ما در انجام وظیفه خطیر خود کوتاهی کنیم آنچه را که فرزندمان باید در آینده تحویل ما بدهد نخواهد داد. هم والدین و هم مربیان باید فرزندان را در دوست یابی دانش آموزان کمک کنند.
رجایی آمار بالای طلاق و در معرض خطر بودن خانواده ها را امری جدی دانست و اظهار داشت: طلاق و آسیب های خانواده، روح و روان انسانها را دچار آسیب می کند. اینها ناشی از نشست و برخواست با دوستان ناباب، ماهواره و لقمه های حرام است.
رجایی افزود : متأسفانه دشمن بیشترین تلاش ها را در جهت تخریب فرهنگ اصیل و ناب اسلامی می کند و از طریق سلاح قدرتمند رسانه بسیاری از جوانان ما را مورد هدف شوم خود قرارداده اند بنابراین باید به خطرات قرارگیری دانش آموزان در برابر چنین رسانه هایی توجه شود.
وی گفت: استکبار بنیانهای استوار خانواده ها را تهدید می کند لذا اگر پیوند اولیا و مربیان همراه با هم برگرفته از ارزش های دینی باشد، می تواند انسانی عالم و عارف را تحویل جامعه دهد.
لازم به ذکر است این مدرسه بعنوان یکی از مدارسی است که در سال گذشته نوسازی شده است. در پايان اين مراسم از آقايان حاجي و آتشي خيرين مدرسه ساز ميبد تقدير به عمل آمد .
آدرس کوتاه :