رئیس اداره ثبت‌احوال میبد:

در آینده نزدیک اطلاعات کارت‌ها به کارت هوشمند ملی انتقال می‌یابد


جلسه شورای وقایع چهارگانه حیاتی شهرستان میبد با حضور سرپرست معاونت فرمانداری میبد و اعضای این شورا در اداره ثبت‌احوال برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، حسن زارعی رئیس اداره ثبت‌احوال میبد در این جلسه با اشاره به برنامه‌ریزی این سازمان برای جایگزینی کارت‌های هوشمند ملی به‌جای کارت‌های فعلی گفت: کارت‌های هوشمند ملی کلید ورود به دولت الکترونیک و حرکت به سمت جامعه اطلاعاتی این فرصت را فراهم می‌کند تا افراد به شیوه امن وارد فضای دیجیتال شوند.

زارعی بابیان اینکه در آینده نزدیک تمام اطلاعات مربوط به گواهینامه رانندگی، کارت سلامت، پایان خدمت، کارت‌های بانکی و یارانه، کارت دانشجویی و دیگر کارت‌ها به کارت هوشمند ملی انتقال خواهد یافت افزود: این کارت با داشتن ریزپرداز قادر است اطلاعات همه کارت‌های دیگر را در خود جمع و افراد را از به همراه داشتن چندین کارت، بی‌نیاز کند.

وی در ادامه از صدور 35 هزار و 300 جلد شناسنامه مکانیزه و 31 هزار فقره کارت ملی هوشمند در این شهرستان خبرداد و گفت: این نوع شناسنامه‌ها به علت برخورداری از دستگاه‌های طراحی پیشرفته و بارکد قابل‌استفاده در بستر الکترونیک است و امکان جعل و سوءاستفاده در آن غیرممکن است.

ارائه گزارشی از وضعیت جمعیت، ثبت وقایع چهارگانه ولادت، وفات، ازدواج و طلاق از دیگر بحث‌های این جلسه بود.

 


آدرس کوتاه :