فرماندارمیبد:

در انتخابات ملاک حضور حداکثری مردم پای صندوق‌های رأی است


نخستین جلسه شورای اداری سال 96 شهرستان میبد با حضور مدیرعامل بیمه سلامت ایران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، فرماندارمیبد در این جلسه بحث سلامت را امر مهمی خواند و گفت: در مقوله سلامت، اقدامات ارزشمندی در نظام جمهوری اسلامی به‌ویژه در دولت تدبیر وامید با اجرای طرح تحول سلامت انجام‌شده است و بسیاری از مشکلات در این حوزه به حداقل رسیده است.

حسین فلاح در ادامه با اشاره به انتخابات پیش رو گفت: در انتخابات باید ملاک و محور، فعالیت همه جناح‌ها و سلیقه‌ها و اقشار، حضور حداکثری پای صندوق‌های رأی باشد.

فلاح بابیان اینکه یکی از ارزیابی‌های دنیا بحث حضور حداکثری مردم در انتخابات است تصریح کرد: اگر می‌خواهیم اهداف والای نظام تحقق یابد و ارزیابی‌های آن ور آبی‌ها از حضور مسنجم و یکپارچه مردم به ناامیدی و دلسردی دشمنان و بدخواهان نظام پیش برود باید زمینه حضور حداکثری و مشارکت مردم در انتخابات را فراهم کنیم.

فرماندارمیبد خاطرنشان کرد: یکی دیگر از بحث‌های مهم در انتخابات، سلامت انتخابات است که می‌طلبد؛ عوامل اجرایی، نظارت و بازرسی انتخابات با نگاه قانونی و فنی این سلامت را تضمین کنند.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران هم بابیان اینکه در سه ونیم سال گذشته دولت در ارائه خدمات درمانی چهره بسیار درخشانی داشته است گفت: از سال 93 تا 96 قریب به 2 هزار و 500 خانه بهداشت احداث و بیش از 20 هزار واحد ارائه خدمت در کشور نوسازی شده است.

محمدجواد کبیر این حرکت را رنسانس و انقلاب در نظام سلامت کشور بیان کرد و افزود: برای انجام چنین کار بزرگی به حمایت همه‌جانبه ارکان نظام نیاز بود.

وی با اشاره به سرگردانی قریب 9 میلیون نفر بین صندوق‌های مختلف گفت: ما توانستیم قریب 11 میلیون نفر جمعیت که 9 میلیون نفر آن‌ها با حقوق کمتر از یک‌میلیون و 200 هزار تومان در برابر هزینه‌های سلامت آسیب‌پذیر بودند بیمه کنیم.

دکتر کبیر حفاظت مالی از مردم در برابر هزینه‌های سلامت، دسترسی یکسان بر اساس نیاز مردم، خرید راهبردی و تضمین از کمیت و کیفیت خدمت را چهار مأموریت اصلی بیمه سلامت برشمرد و افزود: در استان یزد 350 هزار نفر جمعیت بیمه‌شده داریم که 150 هزار آن روستاییان هستند.

وی گفت: حدود 230 هزار نفر بدون پرداخت حق بیمه توانسته‌اند از چتر حفاظتی و حمایتی دولت برخوردار شوند.

مدیرکل بیمه سلامت استان هم در این جلسه گفت: در شهرستان میبد 28 هزار و 980 نفر بیمه‌شده سلامت داریم.

دکتر محمد دریجانی افزود: 8 هزار و 334 نفر هم تحت پوشش بیمه رایگان قرار گرفتند و در سال 95 بعد از مرکز استان شهرستان میبد با بیش از ده میلیارد تومان هزینه در بخش سلامت در جایگاه دوم قرار دارد.

وی گفت: شهرستان میبد از شهرهایی است که تمام خدمات بهداشتی و درمانی ازجمله خدمات سی‌تی‌اسکن، ام آر آی، بیماری‌های قلبی و عروقی، جراحی‌های چشم و حلق و گوش و بینی و همه تخصص‌ها را به مردم ارائه می‌کند.

در پایان این جلسه از مجریان احداث ساختمان بیمه سلامت این شهرستان با اهداء لوح و هدایا تجلیل به عمل آمد.


آدرس کوتاه :