خطیب جمعه میبد:

خلافت خود خوانده و دروغین داعش در عراق و شام فروریخت


امام‌جمعه میبد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته، شکست داعش در عراق و سوریه را امری مبارک خواندند و گفتند: خلافت خود خوانده و دروغین داعش در سرزمین عراق و شام فروریخت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد به نقل از میبد آدینه، حضرت آیت‌الله اعرافی اظهار داشتند: طبعاً این فکر و جریان تروریستی به‌صورت محدود باقی خواهد ماند و در کشورهایی مانند افغانستان و پاکستان و دیگر نقاط دنیا با جذب نیرو، فکرشان را ترویج خواهند داد.

خطیب جمعه میبد گفتند: اگر بخواهیم به ریشه‌ها بپردازیم، همه یادمان است از زمان بوش و قبل از آن، طراحی‌هایی که صهیونیست‌ها داشتند این بود که خاورمیانه جدید در دهکده جهانی هضم و جنگ تمدن‌ها برپا شود.

* سلسله سیاست غرب در منطقه جنگ‌افروزی و مهار انقلاب اسلامی بود

ایشان مهار اسلام انقلابی، محاصره ایران، خشکاندن این فکر در عالم، تجزیه و تضعیف کشورهای مختلف، مهار مقاومت و حزب‌الله در لبنان، امنیت اسرائیل، جنگ‌افروزی و اختلاف‌افکنی و تقویت سلطه حاکمان بی انتخابات و دور از همه مبانی حکومت خوب و دوشیدن آن‌ها را سلسله سیاست‌های امریکا و صهیونیسم برشمردند و تصریح کردند: امروز ترامپ که خود در زمان انتخابات منتقد سیاست‌های گذشته سردمداران امریکا بود در همان چاله‌ای افتاده است که گذشتگانش افتاده‌اند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفتند: ترامپ با ابزار پرخاشگری و دیوانه نمایی همان سیاست‌های طراحی‌شده سابق را دنبال کند.

* جایی که علیه ایران تحریک کردید پایگاه مرجعیت و حشدالشعبی است

مدیر حوزه‌های علمیه کشور بابیان اینکه در منطقه شاهزاده جوان مغرور سعودی همان راهی را می‌رود که پدران و پیشینیان او رفته‌اند، خطاب به این شاهزاده نادان گفتند: شما میلیاردها دلار در حوزه خلیج‌فارس با محوریت عربستان در توبره صدام ریختید تا مقابل انقلاب اسلامی بایستد، چه بهره‌ای بردید جز اینکه صدام به درک رفت و شما در پیروزی ایران ضربه خوردید.

امام‌جمعه میبد خاطرنشان کردند: در همان‌جایی که تحریک کردید علیه ایران باشد، امروز حشدالشعبی و دولت مقتدر و مرجعیت عراق حضور دارند و آینده ترامپ و سران صهیونیسم و وابستگان به غرب و شاهزاده مغرور هم همان خواهد بود.

* شاهزاده سعودی سوگوار از دست دادن منافع خود در کشورهای منطقه است

آیت‌الله اعرافی تصریح کردند: امروز شاهزاده نادان سعودی سوگواری برپا کرده این شاهزاده نادان از اینکه که صبرا، بیروت، بغداد و دمشق در دست مقاومت است، سوگوار است.

خطیب جمعه میبد بابیان اینکه آن‌ها می‌خواستند زنجیره پایتخت‌های کشورهای اسلامی در دست اسرائیل باشد گفتند: امروز ایران در همه این کشورها سهیم است و طبق قوانین بین‌الملل، مستشاری ایران به دلیل منافع مشترک در این کشورها فعال است.

* حضور ایران در کشورهای اسلامی طبق قانون بین‌المللی است

ایشان تصریح کردند: ما منافع مشترک داشتیم که نگذاشتیم بغداد سقوط کند، کردستان از عراق جدا نشود و دمشق ساقط نشود و حضور ما با خواست دولت قانونی این کشورها بود و امروز کشور عراق در دست پایگاه مردم عراق و دولت و حشدالشعبی عراق است و به امید خدا دشمنان در صنعا و یمن هم از دولت قانونی و جریان مقاومت شکست جانانه خواهند خورد.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور یادآور شدند: دشمنان ما بازهم بدانند راهی که می‌روند بن‌بست است و همه راه‌ها به روی انقلاب اسلامی، امت اسلامی و تمدن اسلامی بازخواهد بود و دشمنان در مقابله با آن شکست خواهند خورد.

* بسیجی بن‌بست نمی‌شناسد

آیت‌الله اعرافی با گرامی داشت و تبریک این هفته به ملت شریف و بسیجیان تأکید کردند: روح و فرهنگ بسیجی در همه‌کاره‌ای ما باید تجلی پیدا کند.

امام‌جمعه میبد با اشاره به اینکه باروح و فرهنگ بسیجی و انقلابی می‌توانیم دنیا و آخرت خود را آباد کنیم گفتند: چراکه بسیجی بودن یعنی خدایی بودند فداکاری و اتکا به خدا و بن‌بست نشناختن است.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور خاطرنشان کردند: بسیجی بن‌بست نمی‌شناسد وهمانی است که محاصره جنگ 8 ساله را با نگاه بلند و روح آسمانی شکست.

رئیس جامعه المصطفی العالمیه اظهار داشتند: این فرهنگ بن‌بست نشناختن و شکافتن بن‌بست‌ها در جنگ پیروزی و در علم یک عنصر ملی بن‌بست شکن و اعتماد به خویش که منشأ غلبه بر مزاحمان و دشمن است همچنان بماند.

ایشان گفتند: ما امروز بیش از گذشته به روحیه و فرهنگ بن‌بست شکن بسیج نیاز داریم.

* هفته بسیج بازگشت به روحیه بسیجی است

خطیب جمعه میبد، هفته بسیج را بازگشت به این روحیه خواندند و افزودند: نباید با بسیج تشریفاتی برخورد کرد بلکه باید عمق و دایره معنای بسیج را بشناسیم.

ایشان از همه پایگاه‌های بسیج و بسیج اصناف و طبقات و قشرهای گوناگونی که در برگزاری برنامه‌های هفته بسیج تلاش کرده بودند قدردانی کردند.

* تبریک موالید پیامبر اسلام و امام صادق (ع)

امام‌جمعه میبد، موالید مبارک پیامبر گرامی اسلام و امام صادق (ع) را تبریک گفتند و بابیان اینکه امروز بیش از هرزمانی در ایران و جهان اسلام به وحدت اسلامی نیازمندیم اظهار داشتند: باید همه مذاهب اسلامی این شائبه های تکفیری، پرخاشگری و تعصبات جاهلانه را کنار بگذاریم.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور بابیان اینکه هرکس عقاید ویژه خود را دارد گفتند: امام صادق (ع) که پایه‌گذار و ترویج‌دهنده بخش بزرگی از معارف شیعه است به وحدت امت اسلام توصیه کرده است.

* انقلاب اسلامی در برابر مذاهبی اسلامی نیست

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به سفر خود به مناطق زلزله‌زده کرمانشاه و سؤال خبرنگار از یک طلبه نسبت به کمک به اهل سنت گفتند: این طلبه خوش‌فکر که در جواب خبرنگار گفته بود ما جانمان را برای اهل سنت فدا می‌کنیم کسی است که این فکر عمیق وحدت بر او حاکم است.

امام‌جمعه میبد یادآور شدند: گاهی بعضی از جوان‌های خوش‌فکر و انقلابی نسبت به برادران اهل سنت ملاطفت و تفقد دارند و باید مسئولین به آن‌ها توجه کنند.

آیت‌الله اعرافی بابیان اینکه امروز همه دنیا جمع شده است که انقلاب اسلامی در برابر مذاهب اسلامی قرار دارد اظهار داشتند: مطلقاً این‌چنین نیست چراکه انقلاب اسلامی از آن‌همه امت اسلام است.

* نباید شمشیر تفرقه را تیز کرد

ایشان با تأکید بر اینکه ما به غدیر، عاشورا و انتظار و مهدویت افتخار می‌کنیم افزودند: ولی همین‌ها به ما آموخته‌اند که شمشیر تفرقه را تیز نکنید و جریان‌های انحرافی راه غلطی می‌روند همان‌طور که تکفیری‌ها راه اشتباه می‌روند و هر دو این‌ها مثل دو لبه قیچی است که در دست صهیونیست‌ها و مستکبرین عالم است.

رئیس جامعه المصطفی العالمیه گفتند: آن‌ها این دو لبه را به حرکت درمی‌آورند تا شیعه و سنی و اقوام و نژادهای گوناگون به جان هم بیافتند.

خطیب جمعه میبد تصریح کردند: تشیع انگلیسی با تسنن آمریکایی هر دو بدانند که پشت‌صحنه کسی است که این دو لبه را به تماس به هم نزدیک می‌کند.

آیت‌الله اعرافی بابیان اینکه در نجف و عراق بزرگان ما در یک مراحلی از دولت عثمانی در برابر انگلیس حمایت کردند درحالی‌که دولت عثمانی به تشیع هم در مواقعی ضربه هم می‌زد گفتند: ولی وقتی حرف بین مسلمان و کفر می‌شد می‌گفتیم ما مسلمانیم و این فرهنگ اسلامی باید بماند.

* نسخه شفاع عالم شنیدن پیام هفته وحدت است

مدیر حوزه‌های علمیه کشور اظهار داش‌اند: امروز نسخه شفاع عالم، شنیدن پیام هفته وحدتی است که امام آن را بنیان نهاد و گفتمان مکتب اهل‌بیت و انقلاب اسلامی، گفتمان وحدت و انسجام اسلامی که به نفع شیعه و سنی و جهان اسلام و به ضرر دشمنانی است که خوشی و سعادت امت اسلامی را نمی‌خواهند.

* مجلس باید به وظایف خود به‌درستی عمل کند

خطیب جمعه میبد، سالروز شهادت آیت‌الله سید حسن مدرس و روز مجلس را گرامی داشتند و گفتند: مجلس در جمهوری اسلامی جایگاه و نقش مهمی دارد و مجلس باید به وظایف قانون‌گذاری، سیاست‌گذاری و نظارت خود به‌درستی عمل کند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزودند: مجلس در تراز انقلاب اسلامی، مجلسی است که سیره و سنت مدرس در آنجا زنده باشد و روح مقاومت، ملت‌خواهی، شجاعت و استقلال مدرس به مجلس ما آموخت که مجلس ما در این مسیر به وظایف خطیر خود عمل کند.

ایشان گفتند: ملت و کشور ما در شرایط حساس قرار دارند و در مسائل اقتصادی، سیاسی، نظامی و برخوردهایی که با دشمن‌داریم، باید با شجاعت و حکمت، قاطعیت و دقت راه مدرس را طی کنیم و مبادا مجلس و مسئولان ما از این راه نورانی و استقلال‌خواهی و شجاعت و ایثار درراه خدا و فداکاری برای ملت فاصله بگیرند.

* سهم پژوهش در نظام کلی کشور ضعف دارد

آیت‌الله اعرافی هفته پژوهش و وحدت حوزه و دانشگاه را هم گرامی داشتند و گفتند: سهم پژوهش هنوز هم در نظام کلی کشور ما ضعف دارد.

امام‌جمعه میبد بابیان اینکه در منطقه ما در استان و میبد انتظاری فراتر وجود دارد افزودند: باید روح پژوهش و این فرهنگ رواج پیدا کند و در کارخانه، صنعت و حوزه و دانشگاه و آموزش‌وپرورش محوریت پژوهش تجلی یابد.

* معلول قبل از هر چیز شخصیت و کرامت می‌خواهد

خطیب جمعه میبد با گرامی داشت 12 آذر روز جهانی معلولان هم با اشاره به چند هزار معلول درمیبد گفتند: بیش از 3 هزار پرونده توان‌بخشی در بهزیستی میبد و 10 موسسه مردمی در این زمینه فعال هستند.

ایشان افزودند: حمایت‌های دولت در حوزه کمیته امداد و بهزیستی ارزشمند بوده اما همچنان کاستی‌ها وجود دارد که باید جبران شود و دولت و مجلس در بودجه سال آینده توجه بیشتری به این موضوع داشته باشد.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور با اشاره به نقش بسیار ممتاز مردم در این زمینه گفتند: همه ما باید پذیرای معلولین باشیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی یادآور شدند: جانبازان در این میان جایگاه رفیع و ممتازی دارند و معلول قبل از هر چیزی شخصیت و کرامت و اخلاق می‌خواهند و باید به مناسب‌سازی فضاهای اداری و عمومی برای رفت‌وآمد معلولین هم توجه شود.

* کاستی‌های رسیدگی به زلزله‌زدگان باید جبران شود

امام‌جمعه میبد از کمک و حمایت‌های مردم و نیروهای نظامی و انتظامی به زلزله‌زدگان هم قدردانی کردند و افزودند: باوجود همه کمک‌ها برخی کاستی‌هایی در رسیدگی به زلزله‌زدگان وجود دارد که باید به‌سرعت جبران شود.

* به روشنایی کوچه‌ها و خیابان‌های شهر توجه شود

خطیب جمعه میبد با قدردانی از تلاش‌های مسئولین استانی و شهرستانی در تأمین روشنایی ورودی‌ها و خروجی‌ها و کوچه و خیابان‌های شهرستان میبد گفتند: معتقدم با بعضی از مناطق دیگر فاصله‌داریم و شورا و شهرداری و مسئولین باید همت بیشتری نسبت به تأمین روشنایی چندین پروژه شهرستان که وجود دارد به خرج دهند.

* مشکل مردم در بافت‌های فرسوده حل شود

ایشان با اشاره به مشکلات مردم در بافت‌های فرسوده هم اظهار داشتند: اقدامات خوبی به همت و تلاش نماینده و فرماندار و مسئولین در بافت فرسوده شهر انجام‌شده اما مردم ما در بافت‌های فرسوده و طرح جامع شهری و تغییر کاربری‌ها هنوز مشکلاتی دارند که امروز هم تدبیرهای جدیدی وجود دارد و باید بیشتر توجه شود.

امام‌جمعه میبد افزودند: ما میراث فرهنگی و گردشگری را صیانت می‌کنیم اما حقوق مردم هم باید رعایت شود.

خطیب جمعه میبد خاطرنشان کردند: مبلمان شهری بحث دیگری است که همچنان نیاز به توجه دارد و وضع چیدمان شهری و ظاهر مناسب شهری باید ارتقاء پیدا کند.
آدرس کوتاه :