خبرنگاران شهرستان میبد تجلیل شدند


به مناسبت روز خبرنگار، در مراسمی با حضور مسئولین میبد از خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان تجلیل به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، مراسم تجلیل از اصحاب رسانه و خبرنگاران شهرستان میبد با حضور «حسین فلاح» فرماندار، «حجت‌الاسلام محمدعلی فاضلی» مسئول دفتر امام‌جمعه، «علیرضا نقوی» شهردار، «مصطفی بهشتی» فرمانده ناحیه مقامت بسیج، «هادی زارع» رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در بیت مرحوم حضرت آیت‌الله اعرافی برگزار شد.

فرماندارمیبد در این مراسم با تبریک روز خبرنگار گفت: فعالیت‌های خبرنگاران همراه با ایثار در پوشش رویدادهای شهرستان به‌خصوص چهل‌سالگی انقلاب و ثبت جهانی زیلو قابل‌تقدیر است و به‌ویژه در حادثه سیل که بعضی از خبرنگاران به‌عنوان نیروی بسیج وارد عمل شده و علاوه بر پوشش خبری به هماهنگی و جمع‌آوری کمک‌های مردمی نیز پرداختند.

حسین فلاح در ادامه با اشاره به‌نقد به‌عنوان موضوعی مهم در کار خبرنگاری افزود: برای ایجاد چرخه‌ای از نقد، تبادل آثار و نظرات و اندیشه و تحلیل باید به اطلاع‌رسانی همراه با نقد و ایجاد چالش‌هایی با پیگیری از مسئولین در حوزه خبرنگاری توجه کرد.

فلاح تصریح کرد: معمولاً ما زیاد از نقدها خوشمان نمی‌آید و بیشتر، اقدامات مثبت را می‌خواهیم کار خود قلمداد کنیم و از این نظر رسانه‌ها به خاطر نقدهای انجام‌شده که گاهی مسئولین ادارات نوعی موضع‌گیری علیه خود می‌دانند مظلوم واقع‌شده و مورد بی‌مهری قرار می‌گیرند.

وی در پاسخ به سؤالات و مسائل مطرح‌شده از سوی خبرنگاران تصریح کرد: با صحبت‌هایی که سال گذشته در ارتباط با انجمن صنفی شد حداقل با توجه به انجام مراحلی که برای تشکیل انجمن صنفی طی شد و باید هماهنگی بین خودتان باشد می‌توانستید برای گرفتن چند قطعه زمین با پیگیری اقدام کنید.

فرماندارمیبد همچنین خاطرنشان کرد: توجه به انتخابات که در پیش رو است با مشخص کردن شاخص‌ها اهمیت دارد و باید روحیه همکاری و همیاری در بین ما باشد چون همه در هر مقام و لباسی وظیفه فراهم کردن رضایتمندی حداکثری مردم راداریم.

علیرضا نقوی شهردار میبد نیز در این جلسه گفت: خبرنگاری یکی از مشاغل سخت در جهان شناخته می‌شود که در مراحل تهیه خبر، انعکاس آن و سنجیدن همه تبعات آن مسئولیت زیادی را متوجه خبرنگار می‌کند.

وی افزود: در مسائل مرتبط با حوزه شهری میبد نیز خبرنگاران و اصحاب رسانه دقت بسیار خوبی داشته و ما از بازتاب نظرات و اخبار آن‌ها استفاده‌های خوبی داشته‌ایم و اخبار نیز بسیار منصفانه منعکس‌شده‌اند.

علیرضا نقوی در انتها با تشکر از خبرنگاران و اصحاب رسانه گفت: امیدوارم اصحاب رسانه میبد با همین دقت نظر و نگاه دقیق در مسائل مختلف به ما کمک کنند.

در این مراسم خبرنگاران انتقادات، پیشنهادها و درخواست‌های خود را مطرح کردند.

در پایان نیز با اهدای هدایایی از سوی دفتر امام‌جمعه، فرمانداری، شهرداری و ناحیه مقاومت بسیج میبد از خبرنگاران و اهالی رسانه شهرستان تجلیل و قدردانی به عمل آمد.

گفتنی است؛ در شهرستان میبد ۹ پایگاه خبری دارای مجوز و ۲۳ نفر خبرنگار مشغول به فعالیت هستند.


آدرس کوتاه :