فرماندارمیبد در آیین تجلیل از خبرنگاران:

خبرنگاران از همین امروز جامعه را برای مراسم محرم آماده کنند


فرماندارمیبد در آیین تجلیل از خبرنگاران با قدردانی از اصحاب رسانه شهرستان در سنگر آگاه‌سازی و اطلاع‌رسانی جامعه گفت: خبرنگاران مورداحترام مردم هستند و جایگاه خوبی در افکار عمومی دارند و از همین امروز باید بااطلاع رسانی، جامعه را به سمت رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در محرم هدایت و آماده کنند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، حسین فلاح افزود: همان‌طور که در عرصه‌های مختلف ازجمله در ایام کرونا نقش مؤثری داشتند؛ در ایام محرم هم برای جلوگیری از شیوع کرونا می‌توانند نقش مؤثری در برگزاری مراسم‌های محرم در مدیریت سر هیئت‌ها و عزاداران حسینی و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی ایفاء کنند.

فلاح گفت: اگر درجایی هم نیاز بود دستگاه‌های قضایی، انتظامی ما در صورت مشاهده هرگونه تخلف قاطعانه وارد و با متخلفین برخورد خواهند کرد.

فلاح تصریح کرد: طبق گفته خبرنگاران بعضی از ادارات پاسخگو نیستند و در این شرایط سخت کرونا که مردم درگیر مشکلات معیشتی هستند باید ساختار اداری شهر جوری باشد که به نحو مطلوب‌تری پاسخگوی مردم باشند.

در این مراسم امام‌جمعه موقت، دادستان و فرمانده نیروی انتظامی و نماینده شبکه بهداشت هم مباحث قانونی و شیوه‌نامه‌های بهداشتی را که هیئت‌امنای مساجد و سر هیئت‌ها باید رعایت کنند را تبیین کردند.

تعدادی از خبرنگاران هم در ابتدای این مراسم ضمن گلایه از پاسخگو نبودن مسئولین بعضی از ادارات، دغدغه‌های خود را در زمینه‌های مختلف مسائل شهر مطرح کردند.

امام‌جمعه موقت میبد نیز گفت: خبرنگاری کاری سخت و بسیار حساس است و یک خبرنگار باید انتشار خبرهایی متقن و گرفته‌شده از منبع دست‌اول و داشتن صداقت در خبرنویسی موردتوجه قرار دهد.

در پایان این مراسم از خبرنگاران شهرستان میبد که در طول سال صادقانه پیام‌رسانی کرده و در حل مسائل و مشکلات شهرستان و ارتباط دوسویه با مسئولین و مردم نقش سازنده‌ای را ایفا کرده بودند تجلیل شدند.


آدرس کوتاه :