معاون فنی آموزشی سرشماری استان:

خانوارها برای تکمیل اطلاعات خود از اینترنت استفاده کنند


جلسه هماهنگی ستاد سرشماری عمومی نفوس و مسکن با حضور فرماندارمیبد، قائم‌مقام اجرای سرشماری و معاون فنی و آموزشی سرشماری استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، قائم‌مقام اجرای سرشماری استان در این جلسه با اشاره به دومرحله‌ای بودن سرشماری عمومی نفوس و مسکن امسال به‌صورت اینترنتی و حضوری گفت: در سرشماری عمومی نفوس و مسکن امسال که مرحله اول آن از سوم تا 24 مهر به‌صورت اینترنتی و مرحله دوم از 25 مهر تا 25 آبان به‌صورت حضوری و مراجعه مأموران سرشماری به درب منازل است 21 هزار تبلت در اختیار مأموران سرشماری قرار می‌گیرد که برای سرشماری 373 هزار خانوار در سطح استان هم 400 تبلت در اختیار مأموران سرشماری قرار می‌گیرد.

حمیدرضا فخرالدین کاهش تعداد سؤالات و کاهش هزینه‌ها را از ویژگی‌های سرشماری این دوره عنوان کرد.

معاون فنی آموزشی سرشماری عمومی نفوس و مسکن استان هم در حاشیه این جلسه گفت: سرشماری این دوره در دو مقطع زمانی یعنی از سوم تا 24 مهرماه به شکل اینترنتی انجام می‌گیرد که خانوارها لازم است؛ اطلاعاتشان را به‌صورت اینترنتی تکمیل کنند و از 25 مهر لغایت 25 آبان ماه هم مأموران آمارگیر با مراجعه به درب منازل و کسب اطلاعات این فرایند را کامل خواهند کرد.

رضا ولی زاده گفت: تفاوت عمده این دوره از سرشماری با دوره‌های قبل این است که خود خانوارهای می‌توانند اطلاعات خودشان را به‌صورت اینترنتی تکمیل کنند.

ولی زاده بابیان اینکه با پایگاه‌های بسیج، کارمندان دولت، شرکت‌های بزرگ، صنایع و دستگاه‌های هماهنگی صورت گرفته است تا از سرمایه‌های موجود آن‌ها استفاده شود افزود: خانواده‌ها می‌توانند با مراجعه به آن‌ها اطلاعات خودشان را بدون پرداخت هزینه تکمیل کنند.

وی با تأکید بر اینکه اگر اطلاعات خانوارها به‌صورت اینترنتی تکمیل شود در وقت آن‌ها صرفه‌جویی می‌شود گفت: وقتی مأموران بعد از تکمیل اطلاعات به خانوارها مراجعه کردند؛ سامانه کد رهگیری به آن‌ها می‌دهند که آن کد رهگیری، کار فهرست برداری و تکمیل اطلاعات خانوار را راحت می‌کند.

معاون فنی و آموزشی سرشماری عمومی نفوس و مسکن به خانوارها توصیه کرد: سعی کنند اطلاعاتشان را در حد امکان به‌صورت اینترنتی تکمیل کنند تا در وقتشان صرفه‌جویی شود.

ولی زاده با اشاره به چگونگی پوشش مناطق روستایی هم گفت: در سطح استان تفاهم‌نامه‌ای‌ با دانشگاه علوم پزشکی بستیم و دانشگاه تعهد کرده است که تمام مناطق روستایی استان را از طریق خانه‌های بهداشت پوشش دهند.

وی افزود: در مناطق روستایی بهورزان کار آمارگیری از خانوارهای روستایی را انجام خواهند داد و در سطح شهر هم دستگاه‌های دولتی، پایگاه‌های بسیج و شرکت‌های بزرگ این تعهد را به ما دادند که انجام دهند.
آدرس کوتاه :