فرماندارمیبد:

خانواده‌ها و معلمین باید به دانش آموزان بها دهند


جشن شکوفه‌ها امروز صبح با حضور فرماندار، مدیر آموزش‌وپرورش و جمعی از مسئولین در دبستان پسرانه شهید حسینی ده آباد میبد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، فرماندارمیبد در این مراسم آغاز بهار علم و دانش را به همه دانش آموزان و خانواده‌ها تبریک گفت و افزود: امروز یک روز پرخاطره و به‌یادماندنی برای خانواده‌ها و دانش آموزان کلاس اولی خواهد بود.

حسین فلاح با گرامی داشت و یاد و خاطره شهدای دانش‌آموز دبستان شهید حسینی ده آباد گفت: تعدادی از دانش آموزان همین مدرسه مانند شهید محمدی، شهید زارع و حسینی در زمان جنگ، شانزده سال بیشتر نداشتند که برای دفاع از شرف و ناموس و عزت کشورمان راهی جبهه‌های جنگ شدند و به درجه عالی شهادت نائل آمدند.

فلاح بابیان اینکه طبیعت کودکان بازیگوشی و تحرک است بر توجه به دانش آموزان از سوی خانواده‌ها و معلمین تأکید کرد و گفت: باید به دانش آموزان در خانه و مدرسه بهاداده شود تا آن‌ها در آینده شخصیتی ایده آل و مؤثر در جامعه ظاهر شوند.

فرماندارمیبد با اشاره به فضای حاکم امروز بر جامعه و گسترش فضاهای مجازی گفت: متأسفانه کودکان و نوجوانان امروز ساعت‌ها مشغول بازی با انواع بازی‌های رایانه‌ای، تب لت، گوشی و اینترنت هستند که خانواده‌ها و معلمین باید با برنامه‌های جامع دانش آموزان را به سمت فرهنگ غنی اسلامی ایرانی هدایت کنند.

فلاح تصریح کرد: تربیت روح و جسم سالم فرزندان در سنین کودکی باعث بردباری و صبوری آن‌ها در نوجوانی، جوانی و بزرگ‌سالی است بنابراین باید خانواده‌ها و معلمین، برخی از مسائل و اختلافات خانوادگی را نباید به مدرسه و بین دانش آموزان بکشند.

وی بابیان اینکه بسیاری از ناهنجاری‌های اجتماعی امروز به خاطر برخی از عملکردهای گذشته ما ایجادشده است افزود: همه ما چه در خانه، چه در محیط‌های اجتماعی و مدارس وظیفه سنگینی داریم که باید در تعلیم و تربیت صحیح فرزندانمان به این وظایف سنگین پایبند باشیم.


آدرس کوتاه :