امام جمعه شهرستان ميبد :

حل مشكلات در گرو تلاش اقتصادي و علمي در داخل كشور است


به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان ميبد : امام جمعه ميبد در خطبه هاي نماز وحدت آفرين جمعه اين هفته با اشاره به مذاكرات 1+5 در ژنو سويس و جريان انرژي هسته اي ،‌ بر ضرورت ديپلماسي حكيمانه و نرمش قهرمانانه تاكيد كرد و افزود: اين از سياست ماست و ما هرگز آن را نقد نمي كنيم .
امام جمعه شهرستان ميبد :


خطيب جمعه ميبد با بيان اينكه انقلاب اسلامي مبتني بر حكمت و عقلانيت است و هنر امام و انقلاب اسلامي همين بود تصريح كرد : مقاومت ، شجاعت ، ايستادگي و پايداري ، اصل حركت ماست و هر جا لازم باشد و دشمن آمادگي شنيدن سخن حق را داشته باشد با او سخن خواهيم گفت .
آيت الله اعرافي با اشاره به مواضع دشمنان در دفاع مقدس و حاضر نبودن بر شناختن حقوق ملت ايران و محكوم كردن شروع كننده جنگ گفت : آن دوران ، مقاومت و پايداري ملت ، صدام را به روزگار سياه نشاند و سازمان هاي بين المللي را به اعتراف كشاند و دوره جديد هم در جايي كه مصالح كشور اقتضا كند و دشمن قدمي به جلو بردارد انقلاب اسلامي و ملت ايران هم با حفظ منافع كشور قدم برخواهد داشت .
وي تصريح كرد : پشتوانه هر پيشرفتي ،روح جهاد،شهادت طلبي و مقاومت و ايثار است و بايد اين فرهنگ مقاومت و ايثار در نسل جوان و جامعه تبيين شود.
عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي با اشاره به توطئه ها و سوابق سراسر دروغ و بي رحمي دشمنان در طول تاريخ خاطرنشان كرد: نبايد احساس آسايس و آرامش داشت چرا كه ما امروز دشمنان بزرگي داريم كه هر لحظه منتظر ضربه زدن به نظام و انقلاب هستند.
امام جمعه ميبد با بيان اينكه با سخن گفتن با دشمن مشكلات حل نمي شود؛ اصل حل مشكلات را در گرو تلاش اقتصادي و علمي داخل كشور دانست و تصريح كرد : گروه مذاكره كننده و سياستمداران بايد با هوشياري و دقت كامل و تحت فرمان مقام معظم رهبري  با دشمنان تعامل كنند .
رئيس جامعه المصطفي العالميه  افزود: ملت هم در چارچوب ترسيم نقشه مقام معظم رهبري با مسئولان بايد همكاري كنند تا از عظمت و ميراث عظيم شهادت و ارزشهاي بزرگي كه امروز ملت ما از آن بهره مند هستند از اين عقبه عبوركنيم .
آيت الله اعرافي در بخش ديگر از بيانات خود ، مسئله آب استان را از مسائل راهبردي دانست و تصريح كرد : مانند هميشه يكي از مطالبات جدي مردم استان يزد از مسئولان كشور، رياست جمهوري و هئيت دولت ، مسئله تامين آب است كه بايد مورد توجه باشد .
امام جمعه ميبد با بيان اينكه استان يزد همواره استان فداكار و پيشرو فرهنگي و همراه نظام و كشور در همه مراحل بوده است و امروز هم اين مردم نفس حضورشان در قلب كوير ، مقابله با كوير است اظهار داشت : اين استاني كه در قلمروهاي مختلف اقتصاد و صنعت ، فعال و پويا و در خدمت كشور است ، انتظارش از دولت و نظام و مسئولان اين است كه در مقوله تامين آب ، اين استان را مورد توجه خاص خود قرار دهند.
خطيب جمعه ميبد ، مسئله آب را راهبردي ترين مسئله براي توسعه كشاورزي ، صنعت ، فضاي سبز و حيات مردم دانست و افزود: اميدواريم در رفت و آمدها و گفتگوهاي سياسي ، مقوله آب استان يزد مغفول واقع نشود.
آيت الله اعرافي در ادامه با گرامي داشت هفته پيوند اولياء و مربيان ، بر شكل گيري بخشي از شخصيت كودكان در مهدهاي كودك و آموزش و پرورش و بخشي ديگر در خانه و خانواده گفت : اين دو معمار مدرسه و خانه بايد افق هاي بلند را در آشنا سازي كودكان و نوجوانان با ارزشهاي اخلاقي و ديني و علم و دانش ببينند و روش هاي پرورش آنها را با هماهنگي هم به كار بگيرند.
عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي افزود: هنر اوليا و مربيان همان فلسفه مهم تربيتي است كه معماران مدرسه و سازندگان شخصيت كودكان و نوجوانان در محيط هاي آموزشي از يك سو و معماران شخصيت كودكان در خانه ها بايد به آينده آنها چشم بدوزند تا آنها دانش و تربيت لازم را كسب كنند.
وي با اشاره به انواع خطرها و حجمه هاي اخلاقي دنياي امروز تاكيد كرد : خانواده ها بايد در راه و رسم تربيت كودكان ، رفت و آمدها، ارتباط با فضاي مجازي و دوستان فرزندان خود با مدارس هماهنگ باشند و آنها را مديريت كنند.
خطيب جمعه ميبد ، اصل تربيت را رعايت ارزشهاي الهي و مهذب بودن مربيان و مديران و خانواده خواند و افزود: در دنيايي كه موج فساد و فحشا و افسار گسيختگي بنيانهاي خانواده و اخلاق را در معرض تهديد قرار داده است بايد نسل جوان و نوجوان را با اخلاق و ارزشهاي الهي و امر به معروف و نهي از منكر از اين حوادث حفظ كرد .
آيت الله اعرافي در بخش ديگر از بيانات خود ، بيست و ششم مهر روز ورزش و جوانان را گرامي داشت و افزود: سلامت جامعه در ابعاد مختلف به ورزش و جوانان گره خورده است.
امام جمعه ميبد با بيان اينكه علاوه بر مقوله ورزش قهرماني،‌ ورزش عمومي در جامعه از اهميت خاصي برخوردار است گفت : نظام و دولت با رعايت كامل ارزشهاي اخلاقي حجاب و عفاف بايد شرايط ورزش عمومي و امكانات ورزشي را براي بانوان فراهم كند .
ايشان همچنين افزود: بايد در محيط هاي آموزشي و دانشگاهها و محيط هاي عمومي شهر و روستا هم امكانات ورزشي مناسب مورد توجه قرار گيرد .
خطيب جمعه ميبد در ادامه ضمن قدرداني از همه فعاليت هاي هيئت هاي ورزشي با اشاره به برخي از بداخلاقي ها در بعضي از رشته هاي ورزشي تصريح كرد : ورزش بايد از همه اين بداخلاقي ها پيراسته باشد و ارزشهاي ديني و اخلاقي جاي آن را بگيرد.
آيت الله اعرافي در آغاز خطبه سياسي نماز جمعه ، حركت انسان به سمت خداوند بدون تقوا را غيرممكن دانست و افزود: هنگامي ما مي توانيم به قله هاي بلند سعادت دست يابيم كه در پيمودن دامنه اين قله انرژي تقوا را در خود ايجاد كنيم چرا كه موتور محركه ما در اين پرواز به سمت عالم غيب و قدسي ، تقوا و عبادت و ذكر خدا ، توجه به مرگ و مجموعه اعتقادات و اخلاقيات است كه اگر داشته باشيم مي توانيم مسير را بدرستي طي كنيم كه همه اين مفاهيم در واژه زيباي تقوا جمع شده است و كسب تقوا بيت الغزل همه آيات قران است .
خطيب جمعه ميبد در ادامه ميلاد امام هادي (ع) و دو عيد بزرگ قربان و غدير خم را گرامي داشت .
امام جمعه ميبد گفت : عيد قربان نماد فناي در ذات خدا و قرباني كردن همه محبوب ها در پيشگاه خداوند است و قهرمان آن ابراهيم خليل الرحمن و اسماعيل ذبيح الله است .
ايشان با بيان اينكه اين دو پيامبر بنيانگذار كعبه و بزرگاني بودند كه سنت آنها در تاريخ باقي ماند افزود: عيد قربان ، حج، خانه كعبه و عبادت كنندگان همه منظومه عبادتي است كه باشخصيت ابراهيم و قهرمان توحيد گره خورده است و اگر كسي اينقدر در عبادت محو شود ، خداوند او را الگو و اسوه قرار مي دهد و اين آزموني بود كه ابراهيم با همه سختي ها در عشق خدا همه دنيا را قرباني كرد و از آن  با سربلندي بيرون آمد.
آيت الله اعرافي ، عيد بزرگ غديرخم عيد ولايت و امامت راه هم گرامي داشت و با بيان اينكه قهرمان عيد غديرخم هم پيامبر بزرگ اسلام و اميرالمومنين حضرت علي (ع) بودند افزود: پيام غديرخم نياز جامعه به الگو و اسوه و امام و رهبر و هدايتگر بود.
رئيس جامعه المصطفي العالميه با بيان اینكه عيد غديرخم اراده شخصي پيامبر نبود بلكه اراده الهي و نياز عميق بشر براي هدايت و سعادت بود گفت : اين اعياد كه قرباني كردن هواي نفس و نياز جامعه به ضعامت و ولايت است بايد زمينه اي براي تبيین مفاهيم ديني و ارزشهاي متعالي به نسل نوجوان و جوان باشد .
خطيب جمعه میبد خاطرنشان ساخت : امروز هم كه در مقوله ولايت و ضعامت انواع سوالها پديد آمده است و انواع شبهه در فضاهاي مجازي در قالب هاي گوناگون پخش مي شود بايد نسل نوجوان و جوان و دانشجو كه با اين سوالات مواجه اند اين اعياد و مناسبت ها فرصتي براي نشر اين فرهنگ و انديشه ها و معارف الهي باشد .
آدرس کوتاه :