مدیرکل بیمه سلامت استان:

حفظ ارتقاء سلامت مردم از اهداف بیمه سلامت است


در نشستی با حضور فرماندارمیبد و مدیرکل بیمه سلامت استان، حوزه عملکرد بیمه سلامت باهدف حفظ ارتقاء سلامت مردم تشریح گردید.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، صبح روز پنج‌شنبه 26 مهرماه در نشستی با حضور "حسین فلاح" فرماندارمیبد و " دکتر دریجانی " مدیرکل بیمه سلامت استان، حوزه عملکرد بیمه سلامت باهدف حفظ ارتقاء سلامت مردم تشریح گردید.

در این نشست که در محل فرمانداری میبد برگزار شد، "دکتر دریجانی" مدیرکل بیمه سلامت بابیان هزینه‌هایی که سالانه در حوزه بیمه سلامت در نظر گرفته می‌شود، گفت: مراکز درمانی و بیمارستان‌ها ملزم هستند در قالب هزینه‌های تعیین‌شده، در این حوزه هزینه نمایند و اگر بیشتر از هزینه تعیین‌شده هزینه نمایند، خود متضرر خواهند شد، و اگر کمتر هزینه کند، این هزینه با حفظ ارتقاء سلامت مردم جبران خواهد شد.

دکتر دریجانی بیان کرد: برای جلوگیری از صرف هزینه‌هایی که لازم نیست در بیمارستان‌ها باید سعی شود، در مراکز درمانی به‌صورت دیمی عمل نکنند، داروهایی که نیاز نیست، تجویز نشود، مردم نیز نباید خارج از خط قرمز بیمارستان از بیرون از بیمارستان دارو تهیه کنند.

مدیرکل بیمه سلامت استان صدور و تمدید دفترچه‌های بیمه سلامت را در دفاتر پیشخوان عنوان کرد و تصریح نمود: البته با توجه به نبود فضای مناسب در دفاتر پیشخوان جهت کار صدور و تمدید دفترچه درمانی که باید یک باجه‌ای خاص جهت این امر اختصاص داده شود، پیشنهاد گردیده، دفاتر پیشخوان نیرویی را در اداره بیمه سلامت داشته باشند تا فرآیند صدور و تمدید دفترچه‌های بیمه سلامت سریع‌تر برای مردم انجام شود.


آدرس کوتاه :