حضور وزیر بهداشت در مراسم عزاداری حسینیه اعظم شهیدیه میبد


هم‌زمان با شب عاشورای حسینی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به همراه مسئولین ارشد میبد با حضور در جمع عزاداران حسینیه اعظم شهیدیه شهرستان، همراه با آنان در سوگ شهادت اباعبدالله الحسین (ع) ویاران باوفایش به عزاداری پرداخت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، هم‌زمان با شب عاشورای حسینی "سید حسن قاضی‌زاده هاشمی" وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به همراه امام‌جمعه، نماینده و فرماندارمیبد با حضور در جمع عزاداران حسینیه اعظم شهیدیه شهرستان، همراه با آنان در سوگ شهادت اباعبدالله الحسین (ع) ویاران باوفایش به عزاداری پرداخت و با آیین عزاداری سنتی "جغجغه زنی" نیز آشنا شد.

لازم به ذکر است "سنگ‌زنی" یا به گویش محلی "جغجغه زنی" که قدمت آن قریب به یک قرن می‌رسد در ششم دی 1390 به شماره 423 در فهرست آثار ملی ناملموس کشور به ثبت رسیده است.

این مراسم یکی از چشم‌نوازترین اشکال مرسوم عزاداری در شهرستان میبد است که به شیوه‌ای هنرمندانه با آهنگی دل‌چسب و شعری دل‌پذیر و با صدق و صفا و یکدلی بعد از مراسم نوحه‌خوانی و زنجیرزنی اجرا می‌شود.

فرماندارمیبد ضمن قدردانی از امام‌جمعه و نماینده میبد بابت هماهنگی سفر "سید حسن قاضی‌زاده هاشمی" به شهرستان؛ از مردم شهیدیه به خاطر همراهی، مهمان‌نوازی و اخلاق‌مداری این محله بابت حضور وزیر بهداشت در حسینیه اعظم تقدیر و تشکر فراوان نمود.


آدرس کوتاه :