معاون سياسي فرمانداري میبد خواستار شد؛

جوانان با تشکیل سمن‌ها در حل مسائل و آسیب‌های اجتماعی مشارکت کنند


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندارمیبد مشارکت جوانان در حل مسائل و آسیب‌های اجتماعی جامعه را با تشکیل سازمان‌های مردم‌نهاد خواستار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، نشست ساماندهی امور جوانان شهرستان میبد با موضوع مشارکت‌های اجتماعی جوانان به ریاست "علیرضا ابوالحسنی" معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار و با حضور نمایندگان ادارات، ارگان‌ها و انجمن‌های شهرستان در سالن اندیشه فرمانداری برگزار شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندارمیبد در این نشست گفت: جوانان سرمایه اصلی جامعه‌اند و غفلت از آنان باعث بروز مشکلات جبران‌ناپذیری در پی خواهد داشت.

علیرضا ابوالحسنی افزود: ورزش و جوانان و فرمانداری به‌تنهایی نمی‌توانند مشکلات جوانان را حل کنند و دستگاه‌ها باید طبق ماده 410 قانون باید سهم یک درصد اعتبارات خود را به برنامه‌های ستاد ساماندهی جوانان اختصاص دهند.

ابوالحسنی تصریح کرد: اجرای برنامه در حوزه جوانان گذشته از آن‌که بار کیفی درخور و شایسته جوانان شهرستان ندارد، ازنظر کمیت نیز قابل‌توجه نیست.

وی بابیان اینکه جوان یعنی بالندگی، اقتدار، شادابی و سرزندگی افزود: عزت بخشیدن و جایگاه دادن به جوانان و یکدل بودن با آنان از ضروری‌ترین وظیفه مسئولین است.

عدم غفلت خانواده‌ها از فضای مجازی، فراهم ساختن فضای مناسب برای ظهور جوانان و داشتن سواد رسانه‌ای از دیگر مباحثی بود که معاون سیاسی فرماندار در این نشست بیان کرد.

ابوالحسنی همچنین لزوم تشکیل سمن‌هایی با موضوع خاص آسیب‌های اجتماعی برای کاهش مشکلات در این زمینه و نیز راه‌اندازی خانه جوان در شهرستان را نیز یادآور شد.

برگزاری مسابقات ورزشی، مسابقه کتاب‌خوانی، کمک به مسابقات زیبایی اسب، توانمندسازی و مهارت افزایی جوانان، اشتغال جوانان با ثبت‌نام فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها، طرح‌های تشویقی بیمه در به‌کارگیری جوانان و ارائه تسهیلات اشتغال فراگیر و روستایی از برنامه‌های عنوان‌شده ادارات در این نشست بود.

گفتنی است نمایندگان ادارات مختلف به بیان دیدگاه‌ها و نیز اقدامات انجام‌شده در طول ماه گذشته در حوزه جوانان توسط ارگان و اداره مربوطه خود پرداختند.


آدرس کوتاه :