معاون فرماندارمیبد:

جمعیت سرمایه هر کشور است


به مناسبت گرامی داشت هفته جمعیت جلسه‌ای‌ با حضور معاون فرماندارمیبد و جمعی از مسئولین در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، معاون فرماندارمیبد در این جلسه با اشاره به سیاست‌های جمعیتی کشور و تأکید مقام معظم رهبری در این راستا، بر سرمایه‌گذاری در حوزه بهداشت و باروری سالم در جهت بالا بردن نرخ رشد جمعیت تأکید کرد.

سید محسن فلاح بابیان اینکه بیش از 80 درصد جمعیت شهرستان روبه سالمندی است و تا سال 1420 حدود 20 درصد جامعه ما سالمند خواهد شد گفت: اگر جایگزین فعال برای جامعه سالمند نداشته باشیم و سن ازدواج همچنان بالا برود علاوه بر مشکلات جانبی در خصوص باروری نیز با مشکلات زیادی مواجه خواهیم شد.

وی آموزش، بالا بردن آگاهی‌های عمومی و سطح سلامت را از سیاست‌های وزارت بهداشت در گروه‌های باروری و جایگزین برای حفظ جمعیت پویا عنوان کرد.

معاون فرماندارمیبد با اشاره به دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب در بحث جمعیت، تک‌فرزندی را یکی از معضلات مهم در حوزه جمعیت کشور دانست و گفت: جمعیت سرمایه هر کشور است و به‌طور طبیعی باید هر فرزندی حداقل یک خواهر و یک برادر داشته باشد.

ترویج فرهنگ زایمان طبیعی، برگزاری نمایشگاه و ارائه بسته‌های فرهنگی مسائل پیش از ازدواج، نمایشگاه کتاب، خوشنویسی زنده، شناسایی افراد مجرد باسن 30 تا 35 سال و برگزاری دوره آموزشی پیش از ازدواج برای دختران دانشجو از دیگر مباحثی بود که در این جلسه مطرح شد.

بیستم تا بیست و ششم تیرماه به‌عنوان هفته جمعیت نام‌گذاری شده است.


آدرس کوتاه :