جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان میبد برگزار شد


جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر با حضور سرپرست معاونت فرمانداری، دادرس نماینده شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان یزد و اعضای شورا در محل فرمانداری شهرستان میبد برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، سرپرست معاونت فرمانداری میبد در این جلسه خواستار همکاری دستگاه‌ها و نهادها در راستای آموزش و پیشگیری از آسیب اعتیاد شد.

محمدجواد احمدی همچنین خواستار بازنگری در دوره‌های آموزشی پیشگیری از اعتیاد شد و گفت: با توجه به اهمیت معضل اجتماعی اعتیاد کارهای زیادی انجام‌شده ولی به نظر می‌رسد باید ازنظر کمی و کیفی در برنامه‌های مشاوره‌ای و پیشگیری بازنگری کرد.

احمدی ضمن ابراز خرسندی از راه‌اندازی فرهنگسرای سیار میبد در شهرستان میبد، متذکر شد: با اجرای این طرح بتوان اقدامات لازم را در راستای آگاهی بخشی به جامعه و کاهش آسیب‌های اجتماعی در حوزه خانواده به حداقل رساند.

در این جلسه سرپرست معاونت فرمانداری ضمن تقدیر از زحمات مسئولان ذی‌ربط جهت راه‌اندازی این فرهنگسرای سیار بر لزوم مبارزه جدی با بلای خانمان‌سوز مواد مخدر، اختلافات خانوادگی، طلاق موارد دیگر تأکید کرد و اظهار داشت: این فرهنگسرای سیار، یک کار فرهنگی ویژه در سطح میبد و به‌منظور کاهش آسیب‌های اجتماعی در خانواده‌هاست.

رییس شورای شهرمیبد در این رابطه بیان کرد: این فرهنگ‌سرای سیار با همکاری شهرداری و شورای شهر، دادگستری میبد و موسسه خیریه مهرآوران در قالب یک اتوبوس راه‌اندازی شده است.

حجت‌الاسلام علیرضا آقایی گفت: این اتوبوس علاوه بر فعالیت در روستاهای توابع شهرستان، در اختیار نهادها و ادارات دولتی نیز قرار خواهد گرفت.

آقایی افزود: این اتوبوس بااعتباری بالغ‌بر یک میلیارد ریال که 750 میلیون ریال آن صرف خرید اتوبوس و 300 میلیون ریال صرف خرید ملزومات فرهنگی این اتوبوس شده است که به‌عنوان فرهنگ‌سرای سیار فعالیت خود را آغاز کرده است.

در پایان جلسه اعضای شورا با سوارشدن در اتوبوس " فرهنگسرای سیارمیبد" از آن بازدید و در جریان این فعالیت قرار گرفتند.

لازم به ذکر است این اتوبوس به امکاناتی نظیر کتابخانه، سیستم صوتی و تصویری و فضای اجرای تئاتر مجهز است.


آدرس کوتاه :