با حضور فرماندار ميبد :

جلسه شوراي سلامت شهرستان ميبد برگزار شد


به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان ميبد : فرماندار ميبد در جلسه شوراي سلامت شهرستان ميبد ضمن تقدير از برنامه هاي بهداشتي شهرستان خواستار همكاري همه جانبه دستگاههاي اجرائي براي پيشبرد اهداف بهداشتي شهرستان شدند .
با حضور فرماندار ميبد :


رجائي در اين جلسه سئوالاتي را مطرح نمودند كه  كارشناسان  مركز بهداشت به اين سئوالات پاسخ گفتند .
در ادامه جلسه دكتر يزدي به شعار هفته سلامت اشاره داشتند و بيان نمودند : شعار هفته سلامت «فردا دير است سلامت زنان را جدي بگيرم »  انتخاب شده و اميواريم به اين شعار به شكل جدي توجه شود .
کتر یزدی سرپرست مرکز بهداشت شهرستان میبد با اشاره به اینکه  هفته آخر مهرماه ، هفته ملی سلامت بانوان ایرانی می باشد که با هدف حساس سازی مسئولین وعموم مردم نسبت به ابعاد مختلف سلامت زنان نامگذاری شده است .
ایشان با اشاره به شعار این هفته ” فردا دیر است ؛ سلامت زنان را جدی بگیریم ” خواستار مشارکت دستگاههای مختلف برای حساس سازی عموم مردم در قبال سلامت زنان شد .
دکتر یزدی همچنین برنامه های هفته کودک که از ۱۵ تا ۲۳ مهرماه می باشد را اعلام نمود ارائه خدمات دندانپزشکی  به کودکان ودانش آموزان ، برگزاری جشنواره سفال برای کودکان ، بازدید کودکان از آثار باستانی ، آموزش مربیان مهدهای کودک ، پخش کلیپ های آموزشی در بخش اطفال ، عیادت از کودکان بستری در بیمارستان ، بازدید کودکان از نیروی انتظامی و آموزش کمکهای اولیه در روستا مهد ها از جمله این برنامه  هاست
ایشان همچنین بمناسبت  هفته سالمند ان که از ۶ تا ۱۲ مهرماه می باشد  با بیان شعار امسال هفته سالمند ” سالمندان چه می گویند “ و بیان عناوین روزهای این هفته مهمترین برنامه های مر کز بهداشت  در این رابطه را اعلام نمودند . بازدید از مرکز توانبخشی سالمندان حبیب ابن مظاهر و همکاری در برنامه های آموزشی این مرکز ، اموزش شیوه زندگی سالم ویژه بهورزان ،افزایش مراقبت های سالمندان در واحدهای بهداشتی و انجام توصیه های کاریردی در رابطه با مقابله با مشکلات شایع سالمندان از جمله برنامه اعلام شده توسط ایشان بود .
در پایان این جلسه بمناسبت روز جهانی قلب  رجائي فرماندار و اعضای شورای سلامت در طرح غربالگری فشارخون و انجام معاینات سنجش سلامت شرکت نمودند
 
آدرس کوتاه :