جلسه بررسی مشکلات حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات شهرستان میبد برگزار شد


با حضور فرماندارمیبد و جمعی از مسئولین استان و شهرستان جلسه بررسی مشکلات حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات شهرستان میبد در سالن اندیشه فرمانداری برگزارش شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، با حضور فرماندارمیبد، بخشداران و جمعی از مسئولین استان و شهرستان جلسه بررسی مشکلات حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات شهرستان میبد در سالن اندیشه فرمانداری برگزارش شد.

در ابتدای این جلسه فرماندارمیبد ضمن تشکر از حضور مدیران ارشد حوزه ICT استان در این جلسه، به ارائه توضیحاتی درباره مزیت‌ها و ظرفیت‌های موجود در شهرستان میبد پرداخت و مشکلات ارتباطی موجود در شهر و روستاهای شهرستان را مطرح نمود.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد در این جلسه هم با اشاره به توسعه زیرساخت‌های ارتباطی و فناوری در شهرستان میبد و هدف از آن‌که اشتغال جوانان در کسب‌وکارهای اینترنتی و تأمین محتوا توسط آن‌هاست، بیان کرد: شرکت مخابرات ایران درصدد برگزاری دوره آموزشی توانمندسازی در حوزه کسب‌وکارهای دیجیتال و نوپا است و در این راستا شهرستان میبد به توجه به جمعیت، پتانسیل‌های موجود و جوانان مستعدی که دارد ازجمله شهرستان‌هایی است که برای برگزاری این دوره آموزشی انتخاب‌شده است.

اكرم فداركار در ادامه از راه‌اندازی 31 روستای شهرستان میبد به اینترنت پرسرعت وای‌فا خبر داد و گفت: بسیاری از مشکلات توسعه تلفن ثابت از طریق توسعه اینترنت در روستاها در حال انجام است که به زودی روستاهای شهرستان میبد به اینترنت پرسرعت وای‌ فا مجهز می‌شوند و به دنبال آن توسعه تلفن ثابت در برخواهد داشت .

در این جلسه گزارشی از وضعیت کنونی و مشکلات ارتباطی و مخابراتی شهر و روستاهای این شهرستان ارائه شد.

در پایان این جلسه با مصوباتی در رابطه با توسعه ارتباطی شبکه تلفن ثابت و همراه روستاها و رفع مشکلات پوششی برخی از مناطق به پایان رسید.


آدرس کوتاه :