جلسه اي ساماندهي چاپخانه داران ميبد برگزار شد


به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان ميبد : در جلسه ای که با حضور نماینده فرمانداری میبد و نمایندگان ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی، صنعت، معدن و تجارت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تبلیغات اسلامی شهرستان های اردکان و میبد و اعضای هیئت مدیره انجمن چاپخانه داران استان برگزار گردید، در خصوص نحوه صدور مجوز صنفی برای متقاضیان تاسیس چاپ دیجیتال، تعیین تعرفه ثابت و یکسان خدمات چاپ در سطح استان یزد و همچنین مسائل مربوط به تسهیلات بیمه ای این قشر بحث و تبادل نظر شد.


( به نقل از نارين نيوز )در ابتدای این جلسه، رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان میبد ضمن خوش آمدگویی به حضار، مطالبی را پیرامون قدمت و نحوه ورود و کارایی صنعت چاپ در ایران بیان داشت.
سپس رییس انجمن چاپخانه داران دیجیتال استان، با اشاره به رابطه مستقیم چاپ با ۵۸۰ شغل صنفی به اهمیت مقوله چاپ به ویژه چاپ دیجیتال پرداخت و افزود: تمام تولیدات و محصولات فروشگاه ها و بسته بندی های ارائه شده توسط صنایع به نوعی به صنعت چاپ و اطلاع رسانی وابسته می باشند.
حسن نجیب تصریح کرد: متاسفانه بعد از گذشت حدود ۸۰ سال، یک اتحادیه مشخصی در این حوزه در استان یزد شکل نگرفته است و این صنعت وابسته به مشاغل جانبی چون کتابفروش است و مع الاسف همکاران محترم، اطلاعات لازم را در این حوزه ندارند.
وی در ادامه با بیان این مطلب که مواد اولیه مصرفی مورد استفاده در صنعت چاپ از خارج از کشور وارد می شود و قیمت های تمام شده نزدیک به هم می باشد، خواستار یکسان سازی تعرفه های خدمات چاپ دیجیتال در سطح استان یزد شد.
رییس انجمن چاپخانه داران استان با اشاره به تخلف یک واحد صنفی در شهرستان میبد که بدون اخذ مجوزهای مربوطه اقدام به چاپ بنر و فلکس می نماید و ضمن تشریح حساسیت موضوع، خواستار رسیدگی مسئولین به این مورد شد.
وی در ادامه با بیان اینکه ما تصمیم گرفتیم انجمن صنفی تشکیل دهیم و این انجمن را استانی کنیم افزود: متاسفانه مشکلاتی در انجمن صنفی شکل گرفته و ادارات ارشاد علی رغم مکاتبات و نامه نگاری های متعدد، پاسخگوی برخی مشکلات نیستند.
نجیب سرمایه گذاری صورت گرفته توسط بخش خصوصی و اشتغال زایی و کارآفرینی موسسات چاپ دیجیتال در استان یزد به ویژه شهرستان میبد را قابل توجه برشمرد و خواستار حمایت بیشتر مسئولین از این صنعت شد.
حسن نجیب افزود: ما دوست داریم صنعت چاپ مورد حمایت مسئولین قرار گیرد و به این صنعت خصوصا چاپ دیجیتال کمک شود.
وی همچنین از روسای ادارات و دستگاه های استان خواست: خدمات مورد نیاز خود را از موسسات دارای مجوز بگیرند و از همکاری و ارائه سفارشات در حوزه چاپ و تبلیغات به افراد متخلف و بدون مجوز خودداری کنند.
دبیر انجمن چاپخانه داران دیجیتال استان نیز در ادامه، ضمن گلایه از اداره ارشاد به موضوع تخلف یک واحد صنفی در میبد که بدون داشتن مجوز چاپ از آن اداره، همچنان به فعالیت خود ادامه می دهد، افزود: متاسفانه با وجود پیگیری های صورت گرفته اداره مذکور پاسخگوی این موضوع نیست و اتاق اصناف هم در جوابی که ارائه کرده، به نوعی رفع مسئولیت نموده و مراتب را به اداره ارشاد مرتبط دانسته است.
صداقت تصریح کرد: این موضوع به امنیت ملی کشور صدمه وارد می کند و باید فورا به آن رسیدگی شود.
در پایان مقرر شد با همکاری انجمن و ادارات مربوطه، موضوع نحوه صدور مجوز، نرخ گذاری و یکسان سازی تعرفه های خدمات چاپ و استفاده چاپخانه داران دیجیتال از تسهیلات بیمه ای پیگیری و اقدامات حمایتی در این خصوص صورت گیرد.
آدرس کوتاه :