جشنواره سبزه‌ها و سفره هفت‌سین درمیبد


در آستانه سال نو "جشنواره سبزه‌ها و سفره هفت‌سین در محل بازارچه روز شهرداری به همت فرمانداری، شهرداری، آموزش‌وپرورش و بسیج خواهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، این جشنواره که باهدف نمایش توانمندی و عرضه صنایع‌دستی و هنری بانوان میبدی برپاشده است؛20 غرفه به‌صورت رایگان در اختیار بانوان قرارگرفته تا محصولات خود را جهت بازدید عموم به نمایش بگذارند.

این جشنواره از امروز تا 28 اسفند دایر است و علاقه‌مندان می‌توانند همه‌روزه از ساعت 9 تا 12 و عصرها از ساعت 16 تا 21 از این جشنواره بازدید کنند.

همچنین نخستین جشنواره ماهیان زینتی و گیاهان آبزی در سالن ورزشی شهید شیرودی میبد افتتاح شد.

در این جشنواره هم که با شعار هر خانه یک آکواریوم تا سی‌ام اسفند باهدف آشنایی خانواده‌ها با انواع ماهیان زینتی، روش‌های تولید و تکثیر و تجهیزات موردنیاز و فرهنگ‌سازی برپاشده است؛ بیش از 50 گونه از انواع ماهیان زینتی؛ تخم‌گذار و بچه‌زا و گیاهان آبزی به نمایش گذاشته‌شده است.

مدیر جهاد کشاورزی میبد گفت: 6 کارگاه فعال درزمینهٔ پرورش ماهیان زینتی در سطح شهرستان میبد فعالیت می‌کنند.

صدر پور کوثری افزود: با تولید بیش از 300 هزار قطعه انواع ماهی‌های زینتی مقام دوم استان را دارا هستیم.

وی افزود: برپایی این نمایشگاه علاوه بر دلگرمی تولیدکنندگان ماهی‌های زینتی برافزایش کارگاه‌های تکثیر و پرورش ماهی درمیبد کمک می‌کند.

پور کوثری گفت: با توجه به کم آب خواه بودن صنعت پرورش ماهیان زینتی و اشتغال‌زایی و ارزآوری آن برای کشور در سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» و با توجه به پتانسیل و ارزیابی‌ها به‌عمل‌آمده این شهرستان می‌تواند به‌عنوان قطب ماهیان زینتی کشور در مرکز و جنوب شرق کشور تبدیل شود.


آدرس کوتاه :