جشنواره زنان و دختران روستایی در رکن‌آباد میبد برگزار می‌شود


معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری میبد گفت: در جشنواره زنان و دختران روستایی اجرای برنامه‌های ورزشی و پخت غذاهای سنتی انجام خواهد گرفت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، جلسه هماهنگی جشنواره زنان و دختران روستایی با حضور "فرزین خادمی" معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری، "محمدجواد احمدی" بخشدار مرکزی، "محمدحسین قاسمی" رئیس هیئت‌ ورزشی های روستایی و بازی های بومی و محلی شهرستان وجمعی از مسئولین در سالن اندیشه فرمانداری برگزار شد.

فرزین خادمی در این جلسه با یادی از جشنواره‌های گذشته، گفت: در این‌گونه مراسم‌ها بانوان به‌صورت خودجوش بدون هیچ چشمداشتی با مهیاکردن فضایی، غذاهای سنتی را پخته و با گذاشتن در طبق اخلاص در جشنواره ارائه می‌دهند.

خادمی برگزاری این‌گونه جشنواره‌ها در معرفی آداب‌ورسوم و غذاهای سنتی هر شهرستانی را بسیار مؤثر عنوان کرد.

به گفته کارشناس ورزش بانوان شهرستان میبد هدف از برگزاری این جشنواره که در سه مرحله را ایجاد نشاط، تحرک و روحیه تعاون و همبستگی در زنان و دختران روستایی و نیز مشارکت آن‌ها در فعالیت‌های ورزشی است، برشمرد.

وی با اشاره به اینکه مرحله روستایی جشنواره در روستاهای صدرآباد در بخش ندوشن و رکن‌آباد و حجت‌آباد در بخش مرکزی اجراشده است، افزود: جامعه مخاطب این طرح که مرحله شهرستانی آن در روستای رکن‌آباد به‌عنوان پرجمعیت‌ترین روستا در بخش مرکزی اجرا خواهد شد، کلیه زنان روستایی در شهرستان هستند.

نرگس بی‌غرض اجرای انفرادی دارت، خانه بازی، دال پلان و دو رشته تیمی گانیه (زو) و داژبال (وسطی) و نیز پخت غذای سالم و یک سری برنامه‌های هنری و برگزاری غرفه‌های صنایع‌دستی بانوان روستایی، بهداشت، کودکان را از دیگر برنامه‌های این جشنواره عنوان کرد.

گفتنی است جشنواره زنان و دختران روستایی شنبه 22 دی‌ماه سال جاری در روستای رکن‌آباد بخش مرکزی میبد برگزار خواهد شد.


آدرس کوتاه :