جشنواره حرکت و برکت در شهرستان تاریخی میبد برگزار شد


چهارمین دوره جشنواره ملی حرکت و برکت در شهرستان تاریخی میبد و در مجموعه کاروانسرای شاه‌عباسی با شرکت مادربزرگ‌ها، مادران و دخترانی از 21 استان کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، فرماندارمیبد در آیین افتتاح این مراسم ضمن خیرمقدم به میهمانان و شرکت‌کنندگان گفت: برگزاری این نوع جشنواره‌ها علاوه بر شادی و نشاط اجتماعی، می‌تواند حلقه اتصال نسل گذشته با نسل امروز باشد تا آیین و رسوم و ارزش‌های گذشته‌مان به‌نوعی حفظ شود.

فلاح افزود: ما ظرفیت‌ها و داشته‌های بسیار ارزشمندی از گذشته داریم که اگر آن‌ها در جامعه امروزی مهم شمرده شود بسیاری از آسیب‌های دنیای مدرن امروزی که خانواده‌ها را گرفتار کرده است را می‌توانیم رفع کنیم.

وی تصریح کرد: ما ایرانی‌ها دارای فرهنگ و تمدن بزرگی در دنیا هستیم و باید با به نمایش گذاشتن این فرهنگ دیرین و انتقال آن به نسل امروز، نشاط اجتماعی جامعه را بالا ببریم و نگذاریم فرهنگ غرب با ابزارهای پیشرفته و فضاهای مجازی که تماماً مخرب است بر ما غالب شود.

فرماندارمیبد خاطرنشان کرد: اگر به همین سنت‌ها و آیین‌های بومی و محلی نگاه بیندازیم می‌بینیم که در این بازی‌های بومی، سنت‌های محلی هم ورزش، تحرک و هم شادی و نشاط سالم وجود دارد که می‌تواند خانواده و جامعه را به سمت سعادت هدایت کند.


آدرس کوتاه :