جشنواره بازی‌های بومی محلی و غذای سنتی در میبد برگزار شد


جشنواره بازی‌های بومی - محلی و غذای سنتی روستاهای بخش مرکزی با حضور مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری یزد، مدیرکل ورزش، رئیس هیئت ورزش‌های همگانی استان، معاون فرماندارمیبد، بخشدار مرکزی و جمعی از مسئولین در خانه باغ کلانتر روستای هدف گردشگری محمدآباد میبد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، این جشنواره با بازی‌های بومی محلی کودکان روستا آغاز شد و کودکان بازی‌های طناب‌کشی، لی‌لی، تیله‌بازی و بازی با لاستیک را اجرا کردند.

دومین مرحله از این جشنواره پخت نان سنتی و سفره‌آرایی بانوان بود که بانوان با طبخ آبگوشت سنتی با همدیگر به رقابت پرداختند.

سومین مرحله از این جشنواره برگزاری نمایشگاهی از صنایع‌دستی ازجمله سبدبافی، چرم‌دوزی، بافت تابلو فرش، کار بافی و روغن‌گیری گیاهی بود که بانوان به همت بخشداری مرکزی در کلاس‌های آموزشی فراگرفته بودند.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری یزد در این مراسم توسعه امر ورزش و مهارت افزایی در روستاها را از سیاست‌های دفتر امور روستایی بیان کرد.

هادی مقیمی گفت: بخشداری و دهیاران روستاها باید در کنار فعالیت‌های عمران و آبادانی به بخش آموزش هنر و صنایع‌دستی روستاها و ایجاد ظرفیت‌های مناسب برای اقتصاد پایدار و اشتغال توجه کنند.

بخشدار مرکزی هم با قدردانی از توجه دفتر امور روستایی به فعالیت بانوان به اقدامات انجام‌شده در حوزه بازی‌های بومی محلی و دوره‌های آموزشی در روستاها پرداخت و گفت: توجه به این امور موجب افزایش ظرفیت‌ها و شناسایی استعدادها در روستاها شده است.

محمدحسین قاسمی افزود: استقبال بانوان روستاها از دوره‌های آموزشی هنرها و صنایع‌دستی و سنتی باعث رونق اقتصادی و اشتغال و همچنین همدلی و صمیمیت در روستاها شده است

در پایان این جشنواره و پس از ضیافت و مهمانی هدایایی به‌رسم یادبود به فعالان و برگزیدگان جشنواره اهدا شد.


آدرس کوتاه :