فلاح فرماندارمیبد در نشست با مدیرکل سازمان بازرسی استان:

جذب بودجه بافت فرسوده برای میبد منوط به تصویب طرح تفصیلی است/ در بافت فرسوده میبد مشکلات زیادی وجود دارد


فرماندارمیبد به همراه شهردار و اعضای شورای شهرمیبد در سالن کنفرانس شهرداری میبد نشستی با مدیرکل سازمان بازرسی استان برگزار کردند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد: فرماندارمیبد ضمن تبریک عید مبعث با اشاره به اینکه در بحث حریم اتفاق خوبی در شهرستان افتاد افزود: از سال 89 درگیر این امر بودیم. با هماهنگی‌هایی که صورت گرفت این اتفاق افتاد و شهرداری متولی امور حریم شد.

وی ادامه داد: با اضافه شدن حریم به شهرداری، کار سخت و سنگینی بر عهده آن‌ها قرار گرفت. بسیاری از مناطقی که به منطقه شهری میبد اضافه‌شده است ازلحاظ امکانات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری، زیرساخت مشکلات عدیده‌ای دارند.

فرماندارمیبد، شهرستان میبد را پرجمعیت‌ترین شهر استان برشمرد و تأکید کر: متأسفانه در مرکز توقعاتی را برای مردم ایجاد می‌کنند و بی‌عدالتی‌های صورت می‌گیرد که ما مورد سؤال قرار می‌گیریم. مجموعه فرهنگی بااعتبار 200 میلیاردی در یک شهر کلنگش به زمین می‌خورد. شهروندان میبدی می‌گویند چرا ما نه؟ اگر اعتبار ملی و متمرکز است شهری مثل میبد چرا نه؟ گاها نگاه مردم نگاه مثبتی به ما دولتی‌ها نیست.

وی بابیان اینکه در طرح تفصیلی میبد در سال‌های گذشته یک سیاستی دنبال می‌شد تا بتوان از این طریق برای شهرداری درآمدزایی کرد افزود: الآن به برکت سیاست‌گذاری نظام و مسئله ارزش‌افزوده مشکلات شهرداری‌ها تا حدودی مرتفع شده است.

فلاح ادامه داد:‌ از 3000 هکتار از بافت شهری میبد، هزار هکتار آن بافت فرسوده است. مناطق بافت تاریخی باید معابر آن اصلاح شود، و نیاز به خدمات دارد تا خالی از سکنه نشوند، همین الآن نیز شاهد آسیب‌های اجتماعی زیادی در این مناطق هستیم.

وی اضافه نمود:‌ در بخش فضای سبز و باغات فضای زیادی درمیبد باغات است. میبد درگذشته 17 پارچه بوده است و هر منطقه برای خود قنات داشته است که الآن این قنات‌ها خشک‌شده است. زمینی برای اینکه به جوانان بدهیم خانه‌سازی کنند وجود ندارد و باید بافت‌های فرسوده را بهسازی کنیم.

وی با اشاره به اینکه برای جذب منابعی که دولت به بافت‌های فرسوده اختصاص داده است لازم است طرح تفصیلی را به سرانجام برسانیم تصریح کرد: افق طرح قبلی که هنوز اجرانشده است پایان‌یافته است. امیدواریم هرچه سریع‌تر طرح تفصیلی میبد تحویل داده شود تا بتوانیم بودجه‌هایی که دولت برای بافت فرسوده در نظر گرفته است را جذب کنیم.

وی در پایان این نشت گفت: کارمندان شهرداری انسان‌های دلسوز و پاکی هستند. کمترین حاشیه و بحث را در شهرداری میبد داشته‌ایم. ان شاء الله باراهنمایی سازمان بازرسی بتوانیم یک جامعه سالم داشته باشیم.


آدرس کوتاه :