معاون فرماندارمیبد:

جایگاه نخست ریشه‌کن کردن بی‌سوادی در میبد باید حفظ شود


در نشست شورای پشتیبانی سوادآموزی که با حضور معاون سوادآموزی اداره کل آموزش‌وپرورش استان، معاون فرماندارمیبد و اعضای این شورا در فرمانداری این شهرستان برگزار شد؛ راه‌های ریشه‌کن کردن بی‌سوادی بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، معاون فرماندارمیبد در این نشست گفت: امروزه بخش عظیمی از مردم کشور ما باسواد هستند و این باسوادی به برکت وجود امام رحمه‌الله علیه و فرمان تاریخی ایشان است.

سید محسن فلاح با تشریح جایگاه شهرستان میبد در حوزه سوادآموزی و فعالیت‌های انجام‌شده در این راستا گفت: شهرستان میبد با محوریت امام‌جمعه گام‌های مؤثری در حوزه سوادآموزی برداشته است.

فلاح افزود: شهرستان میبد بر اساس جامعه آماری سال 90، رتبه نخست ریشه‌کن کردن بی‌سوادی را در سن زیر 50 سال در استان به خود اختصاص داده است که این نشانه تلاش‌های این شهرستان در امر باسوادی است.

وی شاخص‌های بی‌سوادی در شهرستان میبد را بیشتر در مهاجرت‌های افراد غیربومی از استان‌های مختلف کشور، اتباع و درصد کمی هم افراد آموزش ناپذیر خواند و گفت: باید با تعامل و همکاری همه دستگاه‌ها، تلاش شود که شهرستان میبد مانند گذشته رتبه نخست بی‌سوادی را در سطح استان داشته باشد.

معاون فرماندارمیبد با اشاره به طرح رابطین سوادآموزی دستگاه‌ها گفت: این افراد مسئول شناسایی افراد بی‌سواد هستند تا با آموزش، شاخص‌های بی‌سوادی را در شهرستان کاهش دهند که البته هر رابطی که بتواند یک نفر از افراد بی‌سواد را آموزش و باسواد کند پاداش 750 تومانی دولت برخوردار خواهد بود.

فلاح تأکید کرد: باید همه مؤسسات و نهادهای حمایتی و مردمی در شناسایی و معرفی افراد بی‌سواد محلات خود تلاش کنند.
آدرس کوتاه :