بخشدار بفروئیه:

تکریم از سالمندان باید در جامعه نهادینه شود


بخشدار بفروئیه در نشستی که با حضور مدیر و کارشناسان کمیته امداد امام خمینی (ره) برگزار شد از تکریم سالمندان در مهرماه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، محمد اسماعیلی بابیان اینکه بخشداری از فعالیت‌های نیکوکاری استقبال می‌کند گفت: برگزاری مراسم تکریم از سالمندان موجب تقویت روحیه و امید به زندگی در آن‌ها می‌شود.

اسماعیلی گفت: سالمندان سرمایه‌های جامعه هستند که باید از تجربیات آنان در عرصه‌های مختلف وزندگی روزمره استفاده کرد.

وی با تأکید بر اینکه احترام به سالمندان باید در جامعه نهادینه شود افزود: حفظ جایگاه بزرگ‌ترها به‌ویژه سالمندان علاوه برافزایش آرامش آن‌ها و کاهش فشارهای روانی به تحکیم خانواده‌ها و ارتقاء عاطفی فرزندان در خانواده می‌شود.

بخشدار بفروئیه تصریح کرد: هرچند امروزه زندگی ماشینی مدرن و فشارهای روانی و کار باعث شده است سالمندان در حاشیه قرار بگیرند اما نباید از فرهنگ ایرانی و اسلامی خود غافل و سالمندان را که مایه برکت و عاطفه و سرمایه خانواده‌های ما هستند کنار بزنیم.

اسماعیلی با اشاره به فعالیت مرکز نیکوکاری بخش بفروئیه آمادگی همکاری خود را با این مرکز در زمینه‌های فرهنگی و اجتماعی اعلام کرد و افزود: این مرکز در طرح توسعه روستایی می‌تواند زمینه اشتغال افراد تحت پوشش کمیته امداد و تولید ثروت پایدار را فراهم کند.

وی در ادامه افزود: مراسم تکریم از سالمندان در مهرماه و در پیر بفروئیه برگزار می‌شود و امیدواریم که با برگزاری این مراسم بتوانیم لبخند و شادی را بر لب این عزیزان بنشانیم و ثابت کنیم که ما همچنان به بزرگ‌ترها و سالمندان خود احترام می‌گذاریم.

مدیر کمیته امداد میبد هم در حاشیه این جلسه گفت: دومین مرکز نیکوکاری در سطح شهرستان میبد در بخش بفروئیه شکل‌گرفته است که تابه‌حال توانسته است تعداد زیادی از محرومین و نیازمندان را شناسایی و از طریق خیرین وامداد یارهای افتخاری در رفع مشکلات آن‌ها اقدام کند.


آدرس کوتاه :