خطيب جمعه شهرستان ميبد :

تيم مذاكره كننده نبايد از خط قرمز جمهوري اسلامي ايران عبور كند


به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان ميبد : حجت الاسلام محمدآقا اعرافی در خطبه های نمازجمعه این هفته در میبد ، با اشاره به مذاکرات ایران با1+5 در ژنو گفت : امروز حرف ملت و مقام معظم رهبری در باره این مذاکرات حفظ عزت ملت بزرگ ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی است .
خطيب جمعه شهرستان ميبد :


به گزارش میبد آدینه ، خطیب جمعه میبد ، غنی سازی انرژی صلح آمیز هسته ای را حق مسلم ملت بزرگ ایران دانست و تصریح کرد: در بحث انرژی هسته ای نباید از خط قرمز ملت ایران عبور کرد و ملت ایران با بصیرت و چشمان باز تیم مذاکره کننده را در این دوره از مذاکرات حمایت می کند.
وی در ادامه با محکوم کردن انفجار تروریستی مقابل سفارت ایران در بیروت و به شهادت رسیدن رایزن فرهنگی کشورمان گفت : همه تکفیری ها و افراطیون که دست به چنین جنایت های وحشیانه می زنند بدانند هرگز دست از حمایت از مقاومت اسلامی فلسطین برنخواهیم داشت.
امام جمعه موقت میبد در بخش دیگر از سخنان خود با گرامی داشت هفته بسیج به بیانات الهام بخش مقام معظم رهبری در جمع 50 هزار بسیجی از سراسر کشور پرداخت و افزود: ارج نهادن و منزلت دادن مقام معظم رهبری به این پایگاه مردمی ، یعنی بسیج از معجزات بزرگ و پایه های مستحکم انقلاب اسلامی است که از زمان شکل گیری در عرصه های مختلف اجتماعی ، فرهنگی ، دفاع مقدس و حفظ ارزشهای نظام و انقلاب نقش مهمی را ایفا کرده است .
حجت الاسلام محمدآقا اعرافی ، بسیج را برگرفته از قیام خونین اباعبدالله الحسین (ع) و ثمره انقلاب اسلامی خواند و افزود: امام رحمه الله علیه ، بسیج را برای صیانت  از ارزشهای اسلامی ، شیعی و انقلاب اسلامی پایه گذاری کرد و این بسیج بود که در کنار سپاه و ارتش و نیروهای نظامی اقتدار خود را در دفاع مقدس نشان داد و مایه عزت کشور شد.
خطیب جمعه میبد  ، صبر و گذشت ، حلم ، سعه صدر و تواضع را از مهمترین مولفه های رفتاری و اخلاقی بسیجیان برشمرد و افزود: بسیج حقیقی کسی است که در عمل و رفتار خود هم بسیجی باشد و هم در مقابل مشکلات و تهدیدات دشمنان مقاومت و استقامت داشته باشد.
امام جمعه موقت میبد در بخش دیگر از سخنان خود با اشاره به تحلیل مقام معظم رهبری از مفهوم استکبار ، خودبرتربینی را یکی از شاخص های استکبار عنوان کرد و افزود: چگونه امریکا و استبکار غرب که با بی شرمی تمام ، شهرهای هیروشیما و ناکازاکی ژاپن را وحشیانه مورد حمله بمب اتم قراردادند و در یک لحظه صدها هزار نفر را از بین بردند امروز می توانند در باره حق هسته ای کشورها اظهارنظر کنند؟
خطیب جمعه موقت میبد ، حق ناپذیری و رفتار منافقانه و اختلاف افکنی بین مسلمانان را از شیوه های بارز استکبار در کشورهای اسلامی و امت اسلام برشمرد و با اشاره به چالش کشیدن تیزهوشانه تاریخ برده داری امریکا تا به امروز از سوی مقام معظم رهبری خطاب به امریکا و استکبار غرب گفت : ننگ بر شما باد که با این همه وحشی گری و جنایت در حق ملت ها داعیه حقوق بشر دارید .
وی ، تفرقه و اختلاف افکنی را یکی از شیوه های سلطه استکبار در کشورهای اسلامی دانست و افزود: یکی از ابزارهای استکبار برای سطله به کشورهای اسلامی تفرقه بین امت اسلام است تا نگذارند امت اسلام به سر قله های عزت برسند.
حجت الاسلام محمدآقا اعرافی در خطبه عبادی نمازجمعه هم به بحث رجعت پرداخت و افزود: رجعت در لغت به معنای بازگشت است و در همه ادیان و مکاتب بحث رجعت وجود دارد که مهمترین آنها در ادیان و مکاتب الهی است.
خطیب جمعه موقت میبد با بیان اینکه دو گروه از انسانها در زمان ظهور امام عصر (عج) رجعت می کنند تصریح کرد : گروه اول کسانی هستند که در دنیا لذت و آسایش معنوی را درک نکرده اند و با ظهور امام زمان (عج) و حکومت عدل و داد این لذت را خواهند دید و گروه دوم کسانی هستند که در کفر به خدا سرسخت بودند و زندگی آنها سراسر به عناد با خدا و کفر نسبت به خدا بوده اینها برانگیخته می شوند تا به اعمالشان رسیدگی شود.
وی با اشاره به رجعت از دیدگاه آیات صریح قرآن گفت : در آیه 83 سوره نمل به صراحت آمده است که  ای پیامبر روزی از هر گروهی ، عده ای را رجعت خواهیم داد تا منتظر جواب عمل های خود باشند و این رجعت و برانگیخته شدن غیر از محشور شدن در قیامت است .
 
آدرس کوتاه :