بخشدار مرکزی میبد:

تولید برق از انرژی خورشیدی روستاهای بخش مرکزی از اولویت‌های ماست


در نخستین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری روستاهای بخش مرکزی میبد که با حضور شیبانی بخشدار مرکزی و جمعی از مدیران ادارات و شوراها و دهیاران برگزار شد؛ فرصت‌ها، موانع و راهکارهای سرمایه‌گذاری و اشتغال در روستاهای این بخش بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، محمد شیبانی در این جلسه اقتصاد مقاومتی و تکیه‌بر توان و دانش نیروهای جوان و نخبه را یکی از راهکارهای اساسی غلبه بر مشکلات اقتصادی کشور خواند و گفت: برای خودکفایی روستاها سه محور گردشگری، خدمات و صنایع دوستدار محیط‌زیست را در دستور کار خود قرار داده‌ایم.

بخشدار مرکزی میبد با اشاره به پتانسیل‌های شهرستان میبد در بخش انرژی‌های تجدید پذیر گفت: شهرستان میبد به دلیل برخورداری از نعمت خدادادی آفتاب که بیشترین تابش را در طول سال دارد می‌تواند در جهت تولید انرژی از این فرصت استفاده کند.

وی افزود: با تولید انرژی برق به ازای هر روستا حداقل یک‌صد کیلووات می‌توانیم علاوه بر تأمین برق روستاها، مازاد آن را به شبکه سراسری ارسال و از این طریق برای دهیاری‌ها درآمد پایدار ایجاد کنیم.

شیبانی بوم گردی، گردشگری، خدمات و توسعه صنایع دوستدار محیط‌زیست و کم آب خواه را از دیگر محورهای موردبررسی این جلسه برشمرد و افزود: این محورها هم در اولویت بعدی ما قرار دارند که امیدواریم تا پایان امسال آن‌ها را به سرانجام برسانیم.

 وی خاطرنشان کرد: نگاه بر این است که روستاهایمان را خودکفا کنیم و با توجه به سال "اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل "خودکفایی روستاها از منابع عمومی می‌تواند پروژه‌ای از پروژهای اقتصاد مقاومتی باشد.


آدرس کوتاه :