فرماندارمیبد:

توسعه و ترویج گیاهان دارویی و کم آبخواه از اولویت‌های ماست


فرماندارمیبد گفت: یکی از اولویت‌های شهرستان میبد توسعه و ترویج گیاهان دارویی و کم آبخواه است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، جلسه کارگروه گیاهان دارویی شهرستان با حضور فرماندارمیبد و جمعی از مسئولین در فرمانداری برگزار شد.

فرماندارمیبد در این جلسه، از تهیه سند توسعه گیاهان دارویی در شهرستان میبد خبر داد و گفت: این سند با امضای توافقنامه وزیر جهاد کشاورزی با نگاه آموزشی، تحقیقاتی، تولید و فراوری و اشتغال به دانشگاه میبد واگذارشده است.

حسین فلاح افزود: یکی از اولویت‌های شهرستان میبد توسعه و ترویج گیاهان دارویی و کم آبخواه است.

فلاح بیان کرد: کاشت گیاهان دارویی در شهرستان میبد از سال 91 آغازشده است و تاکنون بیش از 5 هکتار از اراضی شهرستان میبد زیر کشت زعفران، گل محمدی و به‌لیمو قرارگرفته است.

وی با اشاره به کارهای مطالعاتی توسعه گیاهان دارویی در میبد روی چهار گیاه سازگار با شرایط آب‌وهوای میبد گفت: توسعه گیاهان دارویی و کم آبخواه را باید از خانواده‌ها و آموزش‌وپرورش شروع کرد و با مشارکت دهی شهرداران و دهیاران آن را در روستاها توسعه داد.

نماینده عالی دولت در شهرستان میبد با تشریح ویژگی‌های گیاهان دارویی به لحاظ اقتصادی تصریح کرد: اگر جهاد کشاورزی بتواند برای متقاضیان و بهره‌برداران بسته‌های تسهیلاتی تعریف کند مردم بیشتر به این سمت هدایت می‌شوند.

فرماندارمیبد خاطرنشان کرد: هر کشاورز میبدی باید حداقل هزار مترمربع از اراضی کشاورزی خود را به کاشت گیاهان دارویی و کم آبخواه اختصاص دهد.

حسین فلاح با اشاره به پی گیری‌های خود در خصوص مصوبه کلکسیون گیاهان دارویی در میبد گفت: امیدواریم با ایجاد کلکسیون گیاهان دارویی که در شهرستان میبد مصوب شده است بتوانیم روند بهتر و مطلوب‌تری را برای پیشبرد امور داشته باشیم.


آدرس کوتاه :