فرماندارمیبد:

توسعه فضای سبز در کمربند غربی را تا اردکان ادامه می‌دهیم


فرماندارمیبد در بازدید از طرح توسعه فضای سبز در ضلع غربی کمربندی غربی و مسیر کانال باد این شهرستان با قدردانی از تلاش‌های منابع طبیعی و مشارکت دو واحد صنعتی در اجرای طرح توسعه فضای سبز گفت: برای ایجاد کمربند سبز این طرح را تا اردکان ادامه می‌دهیم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، حسین فلاح گفت: این طرح با وسعت 20 هکتار و با 120 میلیون تومان اعتبار از محل کمک‌های 2 واحد صنعتی در حال اجراست.

فلاح بابیان اینکه اجرای طرح توسعه فضای سبز به نفع واحدهای صنعتی است گفت: چراکه بسیاری از واحدهای صنعتی با محدودیت زمین مواجه‌اند و مشارکت در این طرح به جبران پوشش گیاهی و افزایش فضای سبز شهرستان کمک می‌کند.

وی با اظهار خرسندی از استقبال واحدهای صنعتی در اجرای این طرح گفت: حرکت خوب و ارزشمندی در توسعه فضای سبز در شهرستان آغازشده است و امیدواریم این طرح الگویی برای سایر واحدهای صنعتی باشد تا کمربند سبزی در ضلع غربی شهرستان به‌صورت جامع و کامل داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: توسعه فضای سبز در ضلع غربی کمربندی علاوه بر کمک به پوشش گیاهی و توسعه فضای سبز در مسیر کانال باد جلوی طوفان‌های شن مسیر را می‌گیرد.

فرماندارمیبد در ادامه با اشاره به موافقت مدیرکل منابع طبیعی بر اجرای طرح توسعه فضای سبز در مسیر پل خورشید به سمت میبد هم گفت: با تهیه طرح توسعه فضای سبز در این مسیر از سوی منابع طبیعی هم سعی داریم فضای سبز کل مسیر را توسعه دهیم تا مسیر زیبا و لذت بخشی را برای مسافرین و کسانی که از این مسیر تردد می‌کنند ایجاد کنیم.

فلاح در ادامه از نهالستان ایستگاه بیابان‌زدایی کانال باد میبد هم بازدید کرد.

در سال 200 هزار انواع نهال طاق و کاج و سرو در این نهالستان تولید می‌شود.


آدرس کوتاه :