توديع و معارفه سرپرست نمايندگي ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي

توديع و معارفه سرپرست نمايندگي ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي


طي جلسه اي با حضور مسوولين استان و شهرستان آقاي مهندس مهدي جماليان توديع و آقاي مهندس وحيد دهقاني به عنوان سرپرست نمايندگي ميراث فرهنگي ميبد معرفي شد.
توديع و معارفه سرپرست نمايندگي ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي
جلسه توديع و معارفه ميراث فرهنگي با حضور مدير كل ميراث فرهنگي استان، نماينده ميبد و تفت در مجلس، امام جمعه، فرماندار، بخشدار و جمعي از مسوولين شهرستاني ساعت 1 بعد از ظهر در محل سالن كنفرانس فرمانداري برگزار شد.
پس از خوش آمدگويي و عرض خيرمقدم فرماندار خدمت مهمانان و مدعوين، آقاي سيفي ميبد را يكي از شهرستانهاي مورد توجه استان و كشور از نظر آثار باستاني و تاريخي برشمرده و تعداد بافت تاريخي شهرستان را 800 اثر كه 140 مورد آن در آثار ملي ايران به ثبت رسيده است برشمردند.
وي با اشاره به جذب اعتبار 150 ميليون تومان از اعتبارات سفر رهبري به ميراث فرهنگي شهرستان ميبد، رديف دريافت بودجه استاني از ميراث فرهنگي در ميبد را نسبت به ساير شهرستانهاي استان بسيار پايين دانسته و يكي از علل آن را عدم همراهي شهرستان با سازمان ميراث فرهنگي بيان نمودند و در ادامه از احداث پروژه هايي از قبيل ساختمان اداري ميراث فرهنگي، مجتمع رفاهي بين راهي ميبد و موزه بزرگ ميبد به زودي خبر دادند.
آقاي يحيي زاده نيز جايگاه ميبد در زمينه ميراث فرهنگي را بسيار محسوس و بالا معرفي و مساحت آثار باستاني ميبد را 700 هكتار اعلام نموده كه با مساحت آثار باستاني مركز استان تفاوت چنداني ندارد و مشكل بازديد كننده و كمبود توريست را يكي از مشكلات كشور نسبت به كشورهاي ديگر بيان نمودند.
حجت الاسلام والمسلمين اعرافي نيز ضمن ناعادلانه خواندن تقسيمات كشوري در استان و خصوصا در حوزه هاي انتخابيه شهرستانها و همچنين غير متعارف بودن توزيع عوارض و بودجه هاي استاني، از آقاي سيفي درخواست ثبت پايگاه پژوهشي ميبد نمودند و همكاري كليه ادارات و علي الخصوص شهرداري و شوراي شهر را در اين زمينه خواستار شدند.
پيشنهاد مهم امام جمعه طرح ايجاد شوراي فرهنگي بود كه با همكاري فرمانداري و نهادهاي ديگر شهرستان به برگزاري جلسات با محوريت صنايع دستي و ميراث فرهنگي بود كه به تصويب رسيد.
در پايان از آقاي جماليان كه از اين به بعد در نمايشگاه دائمي صنايع دستي ميبد واقع در روبروي دانشگاه آزاد اسلامي واقع است، به ادامه خدمت مي پردازد، تقدير و تشكر و به رسم يادبود هديه و لوح تقدير اهدا گرديد.
در ضمن آقاي مهندس وحيددهقاني به عنوان سرپرست جديد ميراث فرهنگي ميبد معرفي و شروع به كار نمود.
آدرس کوتاه :